W sobotę 14 lipca 2012 r. odbył się pierwszy z tegorocznych wyjazdów promocyjnych na Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka (SKD) zorganizowany przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. Można powiedzieć, że był on pod znakiem św. Mikołaja. Kościół w Skokach pod wezwaniem tego świętego zadebiutował tego dnia na trasie wyjazdów promocyjnych. Historię kościołów przybliżył regionalista Włodzimierz Buczyński.

Przez 7 lat był w remoncie, o którym opowiedział ks. Karol Kaczor. To jedyny spośród dwunastu na SKD, który jest kościołem miejskim, ma dwie wieże, trzy nawy, można też powiedzieć o nim, że jest najmniej drewniany, albo jak kto woli, najbardziej murowany. Został gruntownie (choć jeszcze nie do końca) odnowiony. Pod tym względem jego przeciwieństwem jest urokliwy kościół w Jabłkowie. Kolejny raz św. Mikołaj pojawił się na obrazie w Łagiewnikach Kościelnych, a potem w kilku wydaniach w Wierzenicy, gdzie ks. Przemysław Kompf opowiedział o działaniach renowacyjnych i pobłogosławił uczestników wyjazdu. Kolejne kościoły, w Kicinie i Długiej Goślinie łączyła obecność w nich zacheuszków. Ostatni na trasie w Rejowcu to jedyny spośród tej dwunastki będący do II wojny światowej świątynią ewangelicką, a tym samym czynny w jej latach (katolickie były pozamykane i służyły choćby jako magazyny).

SKD_1 SKD_2 SKD_3 SKD_4 SKD_5

SKD_6 SKD_7 SKD_8 SKD_9 SKD_10 SKD_11