Przełom kwietnia i maja dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do pobliskiej Biblioteki Publicznej, z którą współpracują od lat.

Tym razem skocka książnica zaprosiła swoich małych przyjaciół na cykl zajęć pt. „Wiosenne Czytanie”, który to cykl organizowany jest przez nią w ramach działań na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy mogli poznać zwiastuny najpiękniejszej z pór roku Wiosny. Mogli oni również dowiedzieli się jak z odchodzącą zimą żegnano się kiedyś, a jak to wygląd dziś. Przede wszystkim jednak mogli oni wysłuchać wierszy polskich poetów, którzy często w zabawny sposób pisali o nadejściu Wiosny. Przedszkolaki nauczyły się także naśladować bociany i żabki, dwa nieodzowne zwiastuny budzącej się do życia przyrody. Zwieńczeniem spotkań było wspólne malowanie. Każdy z uczestników namalował Wiosnę widzianą jego oczami.

Prace młodych artystów będzie można obejrzeć już niebawem w Bibliotece. Przedszkolakom, ich opiekunom oraz dyrekcji pracownicy Biblioteki życzą udanego wypoczynku i nabrania sił na kolejny rok. Mamy nadzieję, że i on będzie obfitował we wspólne spotkania z książką w tle.

wiosenne_czytanie_1 wiosenne_czytanie_2 wiosenne_czytanie_3 wiosenne_czytanie_4 wiosenne_czytanie_5

wiosenne_czytanie_6 wiosenne_czytanie_7 wiosenne_czytanie_8 wiosenne_czytanie_9 wiosenne_czytanie_10

wiosenne_czytanie_11 wiosenne_czytanie_12 wiosenne_czytanie_13 wiosenne_czytanie_14 wiosenne_czytanie_15

wiosenne_czytanie_16 wiosenne_czytanie_17 wiosenne_czytanie_18 wiosenne_czytanie_19 wiosenne_czytanie_20