Eliza Piotrowska, historyk i krytyk sztuki, tłumacz języka włoskiego, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka wielu nagród literackich. Do Skoków przyjechała z dalekiej Brazylii, gdzie obecnie mieszka, by 16 kwietnia, w miejscowej książnicy spotkać się z grupą miłośników słowa pisanego.

W to poniedziałkowe popołudnie przed młodymi skoczanami odkryła tajniki swojej twórczości, pokazała jaką bazę dla ilustratora i autora rymowanych wierszyków stanowią kolejne litery alfabetu oraz ich matematyczni przyjaciele, cyfry. Zabrała dzieci w podróż tramwajem po stolicy wielkopolski, Poznaniu. Próbowała nauczyć je kierunków geograficznych zachęcając jednocześnie do przeczytania książeczki, swojego autorstwa oczywiście, przedstawiającej w zabawnych rymowankach polskie miasta i miasteczka. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się również kto jest pierwowzorem postaci z książki pt. „ Ciocia Jadzia”. Pisarka zachęcała do świętowania dnia wszystkich cioć.

Na koniec zaprosiła obecne na spotkaniu dzieci do udziału w warsztatach ilustratorskich, w trakcie których, w barwnych ilustracjach skrywały one wybrane prze siebie cyfry lub rysowały portrety swoich ukochanych cioć.

Impreza była inauguracją proponowanych przez Bibliotekę Publiczną w Skokach spotkań rodzinnych pod hasłem „Do biblioteki z mamą i tatą”.  Jej uczestnicy otrzymali legitymacje zachęcające do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Najbliższe odbędzie się 28 kwietnia, o godz. 17°°. Tym razem młodzi skoczanie będą mogli obejrzeć spektakl teatralny, pt. „Recepta na odwagę”. Wejściówki na sobotnie popołudnie można jeszcze nabywać w bibliotece. Serdecznie zapraszamy.