Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, jak i turystów gmina wykonała 66m kładkę pieszo-rowerową nad zabagnionym odcinkiem szlaku turystycznego przebiegającego obok jez. Karolewskiego na terenie naszej gminy.

Wiedzie tędy czerwony pieszy szlak turystyczny z Poznania do miejscowości Płotki koło Piły.

Trasa ta ma ogromne znaczenie w ruchu turystycznym naszej gminy, gdyż jest to najbliższa i najbezpieczniejsza droga pieszo-rowerowa do „Puszczy Zielonka”. Droga ta jest często zalewana przy wysokim poziomie wód jez. Karolewskiego, oraz w związku z bliskim sąsiedztwem stawów rybnych, jedynie w okresie letnim kiedy jest susza można się było przedostać tą droga i to nie zawsze!

Mamy nadzieję że teraz mieszkańcy naszej gminy chętniej będą się wybierać rowerem do „Puszczy Zielonka” omijając niebezpieczny odcinek asfaltowy drogi woj. nr 196.

 

Zanim powstała kładka, zdjęcia z drugiego Rajdu „Puszcza Wpuszcza” który odbył się 13 maja 2006 roku.