Pierwszy taki rajd, bo nocny rajd.

50 rowerzystów stanęło w piątek 13 grudnia na starcie I Nocnego Rajdu Rowerowego zorganizowanego w naszej gminie. Startem i metą rajdu był Lechlin.

Na niebie księżyc, na termometrach ok. 0 stopni, bez wiatru, a wiec warunki idealnie jak na tę porę roku. Rowerzyści dobrze uzbrojeni w rowerowe lampki wyruszyli o godzinie 18 w kierunku Skoków, następnie Potrzanowa, by wzdłuż jez. Budziszewskiego i Rogozińskiego dojechać na rynek w Rogoźnie. Z Rogoźna trasa wiodła przez Owcze Głowy do Grzybowic i na metę do Lechlina. Całość to długość ok 32 km.

W Lechlinie na rowerzystów czekało ognisko i własnoręcznie upieczona na nim kiełbasa.

Z wypowiedzi uczestników wnioskujemy, iż pomysł okazał się trafiony, cykliści byli zadowoleni z nowej rekreacyjnej imprezy w naszej gminie. Cóż skoro tak, to już myślimy o kolejnej.

Organizatorzy składają podziękowania dla Stowarzyszenia Edukacyjnego TECZA za udostępnienie szkoły w Lechlinie.

zdjęcia: Karolina Stefaniak i Zbyszek Kerger