Urok deszczowego Rajdu Rowerowego Bibliotekarza został odczarowany. Przekonała się o tym ponad 100 małych i dużych rowerzystów w niedzielę 22 maja. Tym razem nie padało, choć prognozy mówiły co innego.

Rajdowicze, głownie rodziny z dziećmi mieli do pokonania pętlę o długości 15 km wokół jeziora Budziszewskiego, z tradycyjnym już na tej trasie przystankiem na moście kończącym jezioro.

Wszyscy pokonali dystans na własnych kołach z uśmiechem na twarzy. Dla niektórych, zwłaszcza tych najmniejszych nie było to wcale łatwe zadanie.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach. Jak na rajd bibliotekarza przystało, imprezę zakończyło losowanie książkowych upominków wśród zgłoszonych uczestników.

Organizatorzy dziękuję policjantom z Komisariatu Policji w Skokach za pomoc w zabezpieczeniu startu rowerzystów. Słowa podziękowania należą się osobom pomagającym na trasie oraz „miotle” rajdu Przemysławowi Szymańskiemu.

Galeria zdjęć autorstwa Karoliny Stefaniak przedstawia start, metę oraz trasę rajdu: