Czwartkowe przedpołudnie wielu młodym skoczanom i nie tylko, długo kojarzyć się będzie z radością, uśmiechem i zabawą . Tego dnia bowiem, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Skokach, odwiedzili ich aktorzy Agencji Artystycznej „Dobry Teatr” z Poznania, by w ten przedświąteczny czas poopowiadać młodym widzom o tradycjach Świąt Wielkanocnych w polskich domach. Tak jak w tytule przedstawienia, który brzmiał „Wielkanocne niespodzianki z kolorowej pisanki”, tak w rzeczywistości na scenie pojawiali się kolejno: Baranek, Kurczaczek i Zajączek. To oni – symbole nadchodzących świąt, bawiąc i ucząc odkrywali przed widownią zawartość wielkanocnego koszyczka, przypominali jak wygląda tradycyjne wielkanocne śniadanie oraz mówili o tym, co niesie ze sobą „lany poniedziałek”. Występ uświetniały wesołe piosenki i pełne humoru zgadywanki.

Spotkanie odbyło się 14 kwietnia br., a uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach oraz Niepublicznego Przedszkola z Potrzanowa. Dyrekcji, wychowawcom, opiekunom i przedszkolakom wymienionych placówek serdecznie dziękujemy, że zechcieli w tym dniu być z nami, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wesołego Alleluja.