Z uwagi na to, że w tym roku mamy rok przestępny to astronomiczna wiosna zawitała do nas 20 marca, i to właśnie 20 marca Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” zorganizował podobnie jak rok temu na skraju Puszczy w Sławicy w „Gościńcu Winnica” imprezę na otwarcie sezonu turystycznego.

Wydarzenie to zostało dedykowane rowerzystom, biegaczom i miłośnikom marszy z kijkami nordic walking. Na uczestników przygotowano 260 miejsc, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki na miesiąc przed imprezą. Na starcie stawiło się ponad 100 rowerzystów i 100 kijkarzy oraz ok 40 biegaczy. Ostatnie dwie grupy miały do pokonania ten sam dystans liczący 10,5 km malowniczą pętlą wiodącą dookoła jezior: Włókna i Brzeźno. Rowerzyści natomiast ruszyli w Puszczę Zielonka mając do pokonania 30 km w dość wymagającym terenie.

Na uczestników wszystkich trzech tras na mecie czekał członek Zarządu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, na co dzień Wójt Gminy Czerwonak – Jacek Sommerfeld. Przy pożywnej zupie, kawie i pysznym cieście podsumowano imprezę i rozlosowano nagrody wśród zgłoszonych w terminie uczestników.

Organizatorzy, tj. członkowie zespołu ds. turystyki Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka: Iza Paprzycka z Czerwonaka, Magda Murek ze Swarzędza, Karolina Stefaniak ze Skoków, Artur Krysztofiak z Pobiedzisk, Kamil Grzebyta z Murowanej Gośliny i Bartosz Krąkowski z Kiszkowa serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i miłą atmosferę. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej imprezy, pomagali na trasach i mecie. Mamy nadzieję, że częściej będziemy się w Wami spotykać, zarówno na imprezach organizowanych na terenie gmin Puszczy Zielonka jak i prywatnie na szlakach turystycznych.

Do zobaczenia niebawem

Galeria zdjęć, 6 autorów:

[Not a valid template]