Kolejne wakacje, pod opieką Towarzystwa Alia, dzieci z gminy Skoki spędzają w Kotlinie Kłodzkiej, w malowniczym miasteczku Bardo. Wyjazd finansowany jest  przez władze gminy, dzięki życzliwemu wsparciu Pana Burmistrza. Dla wielu jego uczestników to pierwszy kontakt z górami.
Od 15 lipca odpoczywamy na kolonii letniej w Bardzie. Każdy dzień przynosi nam mnóstwo wrażeń i atrakcji. Pierwszego dnia gospodarze Domu Wczasów Dziecięcych, w którym zamieszkaliśmy, przywitali nas smacznym kapuśniakiem i dolnośląskim schabowym. Po zakwaterowaniu i rozpakowaniu bagaży z chęcią udaliśmy się na spacer po najbliższej okolicy. Góry Bardzkie urzekły nas od pierwszego spojrzenia. Wieczór spędziliśmy na dyskotece, podczas której nie tylko dobrze bawiliśmy się, ale również poznaliśmy się bliżej. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia Bazyliki Mniejszej w Bardzie. Poznaliśmy historię kościoła oraz jego najcenniejszego skarbu – cudami słynącej – lipowej figurki Matki Boskiej. Opiekunowie Bazyliki ojcowie Redemptoryści, pokazali nam ruchomą szopkę, wykonaną przez miejscową ludność. Nie jest to tradycyjna szopka, gdyż poza cudem Narodzenia Pańskiego przedstawia także inne wydarzenia biblijne oraz codzienne życie i pracę ludzi gór. Naszą uwagę przykuły zabawne figurki Adama i Ewy oraz przesympatycznego diabła. Popołudnie spędziliśmy na kąpieli w basenie, pod czujnym okiem pana ratownika oraz na grach i zabawach ruchowych. W środę byliśmy na wycieczce autokarowej w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Wędrując po sztolniach poznaliśmy tajniki wydobywania tego cennego kruszcu. Zaopatrzeni w sztabki złota, przekonani o bogactwie kontynuowaliśmy naszą wyprawę. Udaliśmy się do Średniowiecznego Parku Techniki, gdzie poznaliśmy urządzenia, które ułatwiały pracę ówczesnych górników. Największą atrakcją mijającego dnia okazał się spływ pontonowy. Wiosłując po Nysie Kłodzkiej podziwialiśmy piękne widoki oraz obserwowaliśmy przyrodę. Przekonaliśmy się, że w grupie siła i że tylko współpraca w zespole daje efekty. Dzięki niej cali i zdrowi dopłynęliśmy do brzegu. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę, którą na długo zapamiętamy.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie ALII >>>