2 województwa, 4 powiaty i 9 gmin, taki obszar mieli do pokonania uczestnicy rajdu rowerowego po szosie III Skocka 100, czyli 100 km, a w zasadzie to 103 jeśli wszyscy pojechali dokładnie wyznaczoną trasą.

W tym roku wyzwanie podjęło ok 80 osób z czego spora grupka mieszkańców Gminy Skoki. Startem i metą podobnie jak rok temu było boisko sportowe przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie. Pogoda dopisała, ani za zimno ani za ciepło, jedynie dość mocno wietrznie. W trasę wyjechały 4 grupy rowerzystów w zależności od planowanego tempa przejazdu, czyli ok. 18, 25, 30 i 35km na godzinę. Organizatorzy tak przewidzieli godzinę wyjazdu każdej z grup, aby wszyscy zjechali się mniej więcej na godzinę 15 na metę.

Metę i pyszny poczęstunek przygotowali członkowie Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w osobach Barbary Drewicz, Marty Kaczmarek, Antoniego Kasicy i Szymona Górnego oraz Bartosza Seidlera i wychowanków MOW w Antoniewie. Serdecznie im dziękujemy. Podziękowania kierujemy także dla wszystkich przewodników grup, tj. Tomasza Bieguna i Tadeusza Wiśniewskiego z PTTK w Wągrowcu, Marka Nocunia i Sławka Urbańskiego.

Duże gratulacje należą się wszystkim uczestnikom rajdu, a zwłaszcza tym, dla których było to pierwsze 100 km w życiu. Nie taki straszny diabeł jak go malują to przesłanie kierujemy do wszystkich którzy się wahali aby w przyszłym roku spróbowali swych sił podczas 4 Skockiej 100. Już dziś zapraszamy.

Galeria zdjęć z rajdu: