1 i 2. października  na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbyły się, Mistrzostwa Polski w kategorii młodzika w lekkoatletyce, (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego).

Doskonale na tych zawodach zaprezentował się jedyny przedstawiciel naszej gminy, uczeń Gimnazjum w Skokach, Mateusz Nowak, który zajął I miejsce, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski w chodzie na dystansie 5 km, ustanawiając przy okazji rekord życiowy, który obecnie wynosi 24:27,66. Jest to II klasa sportowa. Mateusz trenuje ze swoim tatą Wiesławem, nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum w Skokach. Udział mieszkańca naszej gminy w tej rangi zawodach w kategorii młodzika miał miejsce po raz pierwszy w historii.

Wcześniej 17.09.2011r., w Szczecinie Mateusz wygrał eliminacje makroregionalne.

DSC00573

…………………………….

Łukasz Nowak 17.09.2011r. zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w chodzie na 20 km w czasie 1:23:52. Zawody odbyły się w Warszawie na obiektach klubu Skra.