Setki mieszkańców Skoków i Gminy wyszło 7 września br. na trasę wyścigu kolarskiego „Tour de Polongne” by dopingować kolarzy.

Właśnie tego dnia na trasie Bydgoszcz, Żnin, Wągrowiec, Skoki, Murowana Goślina, Poznań odbywał się IV etap tego wyścigu z udziałem najlepszych kolarzy świata. Długość wyścigu wynosiła 182 km, a nasze Skoki znalazły się w połowie tej trasy. Skoki odświętnie przystrojone godnie przyjęły kolarzy, a nasi mieszkańcy dopingowali zawodników.

Pierwsza pojawiła się barwna kolumna samochodów serwisowych i sponsorów wyścigu. Następnie podziwialiśmy troje uciekinierów, a wśród nich Polaka Huberta Krysia, którego starała się dogonić kolejna dwójka ścigana przez cały peleton około 180 kolarzy. Tak było do granic Poznania, gdzie peleton doszedł ucieczkę, a zwycięzcą etapu po efektownym finiszu został Włoch Daniel Bennati.