Już po raz trzeci w naszej gminie odbyła się uroczystość pod tytułem Skocka Gala, której organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Uroczystość miała miejsce w Hali widowiskowo – sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Uświetnili ją swoją obecnością min. tacy goście jak: I Wicewojewoda Wielkopolski pan Paweł Rożyński, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego pan Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Wągrowieckiego pan Michał Piechocki, Przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego pan Krzysztof Migasiewicz. Uczniowie zostali zaproszeni wraz z rodzicami.

Organizując tą imprezę Burmistrz chciał w sposób szczególny nagrodzić dzieci i młodzież z terenu naszej gminy za szczególne osiągnięcia w dziadzinie sportu, kultury, dyscyplin wiedzowych, artystycznych i wybitną działalność społeczną. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należało wykazać się szczególnymi osiągnięciami. Bohaterowie tej uroczystości zdobywali zaszczytne laury w Polsce i Wielkopolsce. Byli też tacy, którzy mają już za sobą starty w imprezach międzynarodowych. Zdobywali medale mistrzostw szkoły, gminy, powiatu, rejonu oraz województwa, a także polski lub byli bardzo blisko podium. Rozsławiali w ten sposób dobre imię Miasta i Gminy Skoki.

Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni wraz ze swoimi rodzicami. Wręczenia nagród dokonywał Burmistrz na przemian z zaproszonymi gośćmi. Nagrodzeni zostali także ich nauczycielie pod opieką których wyróżniona młodzież odniosła swe sukcesy.

Oto lista nagrodzonej młodzieży: Zuzanna Dorawa, Tomasz Przykucki, Maja Guner, Katarzyna Bejma, Marta Szmyra, Aleksandra Samol, Maciej Kujawa, Monika Lehmann, Lilianna Zamecka, Maja Witkowska, Sara Sobik, Hanna Fińska, Marlena Werda, Małgorzata Dudek, Mateusz Nowak, Radosław Kramer, Kacper Frąckowiak, Anna Barwińska, Maria Kowalska, Agnieszka Drozdowska, Monika Pawlak, Kamila Karpińska, Rober Piotrowski, Bartosz Karpiński, Piotr Samol, Mikołaj Wojtkowiak, Sylwia Stożek, Maciej Mroziński, Katarzyna Malec, Natalia Wójcicka, Adrian Wylegalski, Łukasz Mroziński, Adrian Kłosowski, Klaudia Chlebda, Agnieszka Zywert, Marta Guner, Monika Janc, Ryszard Bejma, Małgorzata Kujawa, Natalia Korczak, Joanna Błachowiak, Katarzyna Burzyńska, Daria Deminiak, Joanna Dereżyńska, Marta Kaczmarek, Paulina Majcherczyk, Karina Mauszek, Magdalena Nowak, Anita Nowakowska, Małgorzata Pietrzak, Ewelina Szymkowiak, Anna Wojtasiak, Róża Dąbrowska, Judyta Szymkowiak, Zuzanna Kowalewska, Ewelina Michalska, Natalia Ważniewicz, Paulina Mikulska, Sandra Kubiak, Paulina Pajączek, Paulina Jankowska, Łukasz Hatka, Radosław Modlibowski, Bartosz Korczak, Roger Kuliński, Krzysztof Giersig, Dawid Sroczyński, Hubert Dudek, Dariusz Bąkowski, Dominik Nowak, Artur Hagdan, Dawid Szymkowiak, Łukasz Mioduszewski, Dawid Kubiak, Marcin Ślósarczyk, Przemysław Gustowski, Michał Markiewicz, Szymon Szwed, Arkadiusz Janowiak, Michał Stawowy, Łukasz Kuczyński, Tomasz Bartol, Tomasz Pluciński, Jarosław Rutkowski, Tomasza Kawczyński, Patrycja Lehmann, Małgorzata Hauka, Urszula Wróblewska, Łukasz Nowak, Radosław Rakowicz, Jakub Rosin, Izabela Fidos i Bartosz Kramer.

Nagrodzeni nauczyciele: Barbara Surdyk, Grażyna Lubawa, Sylwia Widzińska, Katarzyna Dziel, Magdalena Samol, Wiesława Surdyk – Fertsch, Dorota Mrozińska, Małgorzata Zaganiaczyk, Ireneusz Biniewski, Władysław Purczyński, Andrzej Surdyk, Wiesława Hauke, Hanna Węglewska, Jan Grenda, Jarosław Jagaciak, Krzysztof Kisiel, Wiesław Nowak, Wiesław Sierzchuła, Grzegorz Samol, Marek Tuszyński, Damian Lisiecki oraz działacz sportowy Mirosław Piechocki.

Wszyscy nagrodzeni dostali pamiątkowe dyplomy, książki, przenośną pamięć do komputera PenDrive oraz gadżety promocyjne Miasta i Gminy Skoki.

Niewątpliwym uatrakcyjnieniem Skockiej Gali 2006 były występ duetu panów Michała Rybickiego 2 DAN AIKIDO AIKIKAI i Mateusza Gerwazika 1 DAN AIKIDO AIKIKAI, którzy zaprezentowali pokaz sztuki walki AIKIDO – której fundamentalną zasadą jest stwierdzenie, że dzięki odpowiedniej technice miękkość można kontrolować siłę. Jest jedną z niewielu sztuk walki, wykorzystującą siłę przeciwnika przeciwko niemu samemu. Im bardziej techniki stają się zaawansowane, tym mniejszego wkładu własnej siły wymagają od ćwiczących. Jest to zaleta, dzięki której Aikido może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.

Imprezę otworzył i zakończył występ niewątpliwej gwiazdy wieczoru pani Joanny Słowińskiej – (śpiew, skrzypce) z zespołem w składzie: Mikołaj Blajda – kontrabas, Paweł Odorowicz – altówka, Jan Słowiński – altówka, Tomasz Wertz – instrumenty perkusyjne, Marcin Wyrostek – akordeon
Joanna Słowińska – występuje z własnym zespołem, złożonym z krakowskich instrumentalistów; jest też solistką dużych form oratoryjnych, skomponowanych m.in. przez Zygmunta Koniecznego (Serce moje gram, Noc listopadowa, Litania polska) i Piotra Rubika (Golgota Świętokrzyska, Tu es Petrus, Psałterz wrześniowy).
Joanna jest laureatką wielu nagród fonograficznych – jej solowa płyta „Live in Alchemia” nagrodzona została przez Polskie Radio S.A. w plebiscycie krytyków muzycznych i dziennikarzy tytułem „Folkowa Płyta Roku 2005” (II nomiacja), a w 2006 roku – jako solistka Tu es Petrus i Psałterza Wrześniowego – została laureatką „Multiplatynowej Płyty” Akademii Fonograficznej ZPAV. Została też uhonorowana nagrodą główną GRAND PRIX Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2004, Niezależną Nagrodą Publiczności i Nagrodą Specjalną TVP Polonia.
W 2005 została laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Z autorskimi recitalami koncertowała w większości krajów europejskich i w USA.

Uroczystość przygotowali i poprowadzili podobnie jak w poprzednich latach Karolina Stefaniak i Wiesław Nowak.