W minioną niedzielę 12 września ok 300 rowerzystów zjechało się do Zielonki w Puszczy Zielonce, aby wziąć udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym po Puszczy Zielonce zorganizowanym przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka.

Rajd miał charakter promienisty, to jest z każdej z 6 gmin leżących na terenie Puszczy Zielonki wyjechała grupa rowerzystów. Przypomnijmy są to gminy: Murowana Goślina, Czerwona, Pobiedziska, Swarzędz, Kiszkowo i Skoki. W Zielonce dla chętnych piechurów przygotowano także trasę nordic walking.

Grupa skocka zebrała się w liczbie blisko 40 rowerzystów na targowisku w Skokach. Trasa wiodła ok 18 km. Była oczywiście mocno terenowa i z uwagi na panującą suszę dość mocno piaszczysta. Ale wszystkim się udało dotrzeć na metę.

Z Zielonce czekało ognisko z możliwością upieczenia sobie na nim kiełbasy. Po odpoczynku dla chętnych czekał test wiedzy o tym co na terenie gmin Puszczy Zielonki słychać. Spośród uczestników konkursu rozlosowano nagrody, w tym koszulki rowerowe i biegowe oraz inne ciekawe upominki.

Bardzo się cieszymy, że po prawie dwuletniej przerwie udało się ponownie zorganizować wspólny rajd wszystkich gmin. Oby następny rok potoczył się już normalnym tempem, czego sobie i Wam życzymy 🙂

Galeria zdjęć poniżej autorstwa Karoliny Stefaniak i T. Chmielewskiego przestawia uczestników skockiej grupy rowerowej oraz wspólną metę rajdu: