W niedzielę 5 listopada na torze motocrossowym w Roszkowie po raz kolejny można było usłyszeć ryk silników. Tym razem impreza „Pierwsze kroki z Motoklub Skoki” była dedykowana dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Planowaliśmy ją na 30 uczestników, a zapisało się aż 44 riderów co pozytywnie nas zaskoczyło. Jako klub chcieliśmy zorganizować zawody w których będą mogły wziąć udział najmłodsi, którzy stawiają pierwsze kroki w tym sporcie by zobaczyły jak to jest na zawodach bez zbędnych formalności i kosztów dla rodziców typu egzaminy, badania itp.

Zależało nam, by tego dnia każdy z nich poczuł się jak mistrz świata dlatego profesjonalnie przygotowaliśmy trasę. Było zaplecze medyczne, ciepły posiłek, oprawa muzyczna. Wręczono statuetki dla najszybszych, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Nie trzeba mieć przynależności klubowej, zbędnych egzaminów, wystarczył sprawny motocykl i odzież ochronna. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 6 lat i dzielnie pokonywał trasę zawodów. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję ścigać się ze swoimi rówieśnikami i o to nam właśnie chodziło.

Jednego nie można zarzucić uczestnikom, że woli walki i determinacji im nie brakowało. Tego typu wydarzenie sportowe dedykowane specjalnie dla dzieci zorganizowaliśmy pierwszy raz i sami jesteśmy zaskoczeni w jakim tempie rośnie zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży jazdą na motocyklu.

Wielu rodziców wśród kibiców pytało nas kiedy zacząć naukę jazdy? Odpowiedź brzmi: im szybciej tym lepiej. Wiek około 4 lat jest już wystarczający by dziecko samodzielnie potrafiło jechać motocyklem, oczywiście proporcjonalnym do niego.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu klubu z programu rządowego Mikrogranty którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Artur Glapa

galeria zdjęć Natalia Glapa: