W sobotni, słoneczny i ciepły dzień 9 września 150 miłośników spacerów z kijkami nordic walking zjechało się do Skoków nad jezioro Rościńskie na Piknik NW.

Startem, metą i zarazem bazą tego wydarzenia był nowo powstały, malowniczo położony kompleks restauracyjno-wypoczynkowy Szczypta Natury przy ul. Turystycznej w Skokach. https://www.szczyptanatury.com.pl/

Można by powiedzieć, że dla miłośników spacerów z kijami w naszej gminie jest wiele wydarzeń. Ale takiej imprezy jeszcze u nas nie było. Pomimo, że nie były to typowe zawody to jednak oznaczyliśmy przebieg tras, dając uczestnikom możliwość pokonania ich w swoim tempie.

Przygotowano dwa dystanse. Dłuższy liczący ok 16 km wiodł wokół jeziora Budziszewskiego, krótszy 6 km wokół jez. Rościńskiego.

Oprócz przeważającej liczby mieszkańców naszej gminy gościliśmy tego dnia sporą reprezentację Nordic Walking Kiekrz Poland. Jest to duża grupa osób, których wspólnym mianownikiem są spacery nordic walking na różnym poziomie wytrenowania. Od typowej rekreacji do sportowej rywalizacji na bardzo wysokim światowym poziomie.

Uczestników na podsumowaniu imprezy odwiedził Burmistrz Tadeusz Kłos dziękując m.in. Magdalenie i Pawłowi Kubickim za pomoc i finansowe wsparcie tej imprezy. Zapowiedział też, że spotkamy się w Szczypcie Natury ponownie za rok.

Piękna pogoda tego dnia i piknikowy charakter zakończenia oraz wyjątkowe otoczenie Szczypty Natury spowodowało, że uczestnicy Pikniku NW długo rozchodzili się do swoich domów.

Galeria zdjęć: Karolina Stefaniak