8 września na skockim Targowisku odbyła się „próba sportowa” pojazdów zabytkowych biorących udział w jubileuszowym 50 rajdzie pojazdów zabytkowych organizowanym przez Automobilklub Wielkopolski, którego gmina Skoki została gminą partnerską.

Próba sportowa polegała na pokonaniu slalomu w jak najszybszym czasie oraz precyzyjnym zaparkowaniu w wyznaczonym miejscu. Na targowisku zostały wyznaczone dwa pola manewrowe, oraz parking dla oczekujących załóg.

Dzięki zaangażowaniu gminy Skoki w to bardzo widowiskowe wydarzenie mieszkańcy mogli podziwiać 67 pięknych pojazdów – w tym najstarszy Ford T z 1914 roku.

Próba sportowa stanowiła jedynie jeden z bardzo szczegółowo zaplanowanych elementów Rajdu, była jednak niewątpliwie okazją dla mieszkańców na spędzenie ciekawie piątkowego dnia.

Pomimo wczesnych popołudniowych godzin mieszkańcy licznie stawili się na Targowisku za co serdecznie dziękujemy!

zdjęcia Karolina Stefaniak: