8 Edycja Rajdu Bibliotekarza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Skokach przyciągnęła w słoneczną sobotę 13 maja ponad 50 cyklistów małych i dużych.

Wspólnie pokonano trasę 15 km po najbardziej malowniczych miejscach Skoków i częściowo Potrzanowa. Były więc lasy, stawy rybne, jez. Karolewskie z kładką oraz jez. Brzeźno gdzie uczestnicy zrobili sobie przerwę.

Tu także rośnie przyrodnicza ciekawostka naszej gminy: drzewo Grusza Pospolita, która jest największym osobnikiem tego gatunku na terenie Lasów Państwowych, grusza kilka lat temu została przez Radę Miejską Gminy Skoki uznana za pomnik przyrody.

Po rajdzie po pysznym co nie co uczestnicy imprezy wyjechali do domów z książkowymi upominkami. Zapytałby kto, co ma rower wspólnego z książką? Odpowiadamy więc łamiąc reguły pytaniem na pytanie. Przy czyn najlepiej odpoczywa się po rowerze? Oczywiście przy książce.

Już dziś zapraszamy na kolejny, rekreacyjny rajd rowerowy, tym razem 16 Rajd z okazji Dnia Dziecka – 27 maja.
Link do zapisów: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/rajd-dzien-dziecka

Galeria zdjęć Karolina Stefaniak: