Film z imprezy:

Śnieg na Mikołajki? Jeśli nie z nieba to z pewnością z wytwornicy. Gdzie? W skockiej hali 3 grudnia 2017. Sypnęło białym puchem aż miło się zrobiło i bardzo świątecznie.

Frajdę miały i dzieci, i dorośli widzowie uczestniczący w tradycyjnie organizowanej imprezie mikołajkowej. Ku uciesze publiczności zorganizowano tego dnia kilka artystycznych atrakcji.

Mikołajkowe popołudnie rozpoczęła „Grupa Artystyczna Skoczki”.  Dźwiękami pastorałek i układami tanecznymi zainspirowanymi zimowym krajobrazem zjawiskowo zaprezentowała na scenie swoje umiejętności. Brawami nagrodzono dziewczęta z zespołu oraz instruktorów Grupy: Katarzynę Kędziorę – Duksztę, Małgorzatę Wiśniewską i Jacka Duksztę.

Dzieciom i ich rodzicom moc serdeczności na świąteczny czas życzył Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.

W dalszej części programu marzenia pod choinką spełniły się dzięki aktorom z „Filharmonii Pomysłów”. Przepiękna sceneria, jak zawsze wspaniale odegrane role sceniczne i  różnorodność strojów zachwyciły widownię. Bez trudu rozpoznaliśmy Sklepikarza i  Laleczkę. Zagrali także: Pierrot i Tancereczka oraz pluszowe maskoty z Panem Kotem na czele. Prym wiodła szefowa Filharmonii –Anna POMYSŁOWA Przybyszewska.

Był i Mikołaj, a nawet Mikołajów dwóch!!! Aż trudno było rozpoznać, który senior Antoni, a który junior następca? Obaj sprawdzili się doskonale. Śpiewali, tańczyli, wręczyli dzieciom słodkie upominki i pozowali z najmłodszymi do wspólnych zdjęć. W rytmie zimowych przebojów muzycznych i spadających spod sufitu hali pięciuset balonów organizatorzy zakończyli skockie Mikołajki. Uraczono nimi 1680 osób – mieszkańców Miasta i Gminy Skoki.

W zabezpieczeniu imprezy uczestniczyła Agencja Ochrony „Bound Guard Security” wraz z firmowym tygryskiem oraz mikołajkowa ekipa ratownicza „Rescue Med Team”. O światło i dźwięk z powodzeniem zadbała firma „WIKaudio – Elektroakustyka”. Zdjęcia wykonały: „Foteska” -Kinga Lubawa (strona Biblioteki) i „Fotografia Ewa Hermann”.

Organizator – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach dziękuje dyrektorom Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego za zaangażowanie w rozpowszechnieniu ulotek informacyjnych oraz dziewczętom z MOW w Antoniewie występującym w roli Mikołajów i Śnieżynek.  ES

Galeria zdjęć z imprezy: