Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ul. Parkowej odbył się turniej strzelecki z okazji Narodowego Święta 3 Maja.

Turniej, którego gośćmi byli: Tadeusz Kłos – burmistrz miasta i gminy oraz Zbigniew Kujawa – przewodniczący rady miejskiej, jest statutowym działaniem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Ideę turnieju przedstawił Krzysztof Jachna – prezes KBS-u. Przypomniane zostały również najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po uroczystej zbiórce, podczas której odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” oraz Hymn Bracki, rozpoczęło się strzelanie w kilku kategoriach zarówno z broni pneumatycznej, jak i kalibru 22. Jednym z elementów turnieju jest strzelanie o Puchar Króla. Ostateczna klasyfikacja ogłoszona zostanie po dwóch jeszcze strzelaniach w tym roku.

Uczestnicy turnieju strzelali również o Tarczę Jubileuszową 85.lecia Brata Franciszka Baranowskiego. Najcelniejszy strzał turnieju oddał Andrzej Tatara.

Wyniki turnieju:

• Tarcza Jubileuszowa Franciszka Baranowskiego:
    1. Małgorzata Florysiak.
    2. Alojzy Pacholski.