Biblioteka otwarta na świat

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Wągrowcu uczniowie klasy I i II Liceum Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie wzięli udział w cyklicznych zajęciach mających na celu rozwój czytelnictwa wśród młodzieży.

Zajęcia prowadzone były przez Panią Karolę Glasner i Pana Łukasza Smorczewskiego. W trakcie zajęć uczniowie poznali sylwetki i prace polskich malarzy i samodzielnie interpretowali dzieła na szablonach do kolorowania. Młodzież mogła również podziwiać wystawę fotografii, której tematem były „Konie i góry” udostępnioną przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Uczniowie interpretowali również poezję Emily Dickinson w oryginalnym wydaniu, korzystając ze słowników dwujęzycznych.

Młodzież wykonywała również prace plastyczne według koncepcji Wisławy Szymborskiej. Ostatnim etapem zajęć były zabawy rozwijające logiczne myślenie. Na zakończenie uczniowie podarowali pracownikom Biblioteki własnoręcznie wykonane żonkile, w związku ze zbliżającą się 80-tą rocznicom Powstania w Getcie Warszawskim. 

Sylwia Widzińska


Dzień Ziemi

Dzień Ziemi są to akcje, które prowadzone są co roku wiosną, a maja na celu działania proekologiczne.

Jak co roku wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie aktywnie włączyli się w tą szczytną akcję porządkując teren placówki i najbliższej okolicy: trasy z Antoniewa do Skoków i z Antoniewa do Glinna. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem porządkowali rowy przy drodze zapełniając śmieciami kilkanaście worków.

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.”
(autor nieznany)

Sylwia Widzińska


80. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia 2023 minęła 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. Społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie aktywnie włączyli się w akcję „żonkil” propagowaną przez Muzeum Polin w Warszawie.

Uczniowie wraz z Panią Marzeną Zawłocką, nauczycielem bibliotekarzem przygotowali żonkile, które wręczyli pracownikom i uczniom placówki. W holu szkoły znalazła się wystawa, z której młodzież mogła się dowiedzieć kim był Marek Edelman i jak przebiegało powstanie.

Sylwia Widzińska


Między wierszami 2023

25 marca 2023 odbył się XVI Powiatowy Turniej Recytatorski „Między wierszami”.

Konkurs zgromadził wielu bardzo zdolnych, młodych ludzi. Jury w składzie: Karola Glasner, Roman Ptak i Karol Kruś przyznało nagrody w następujących kategoriach: recytacja klasy 7-8, recytacja szkoły ponadpodstawowe, poezja śpiewana klasy 7-8 i poezja śpiewana szkoły ponadpodstawowe.

Nasze uczennice, w kategorii szkół ponadpodstawowych, zdobyły: I miejsce – Paulina Walczyk i wyróżnienie – Diana Kutsenko. Wielkie brawa dla naszych wychowanek i gratulacje dla Pań: Mirosławy Ważniewicz i Marzeny Zawłockiej, które przygotowując uczennice miały również swój wkład w ich sukces.

Sylwia Widzińska