Brydżyści ze Skoków rozgrywają swoje cotygodniowe turnieje oraz walczą w ligowych potyczkach. We wtorek 20 grudnia zjedli wspólną kolację i rozegrali świąteczny turniej.

W tym roku brydżyści Wełny Skoki rywalizują w ramach III ligi prowadzonej przez Wielkopolski Związek Brydża Sportowego. Wprawdzie nie wywalczyli bezpośrednio awansu z ligi okręgowej, ale w sytuacji nie zgłoszenia się wyprzedzających ich drużyn do tego szczebla rozgrywek, zawodnikom Wełny przypadł zaszczyt gry z czołowymi drużynami z Wielkopolski.

W drużynie Wełny grają m.in.: Wiesław Sierzchuła, Jarosław Modlibowski, Tomasz Mielcarek, Michał Futro. Ich rywalem jest m.in. Flux Medical Boguniewo, w barwach którego gra Grzegorz Samol z Kakulina, na co dzień nauczyciel szkoły podstawowej w Skokach, trener dzieci i seniorów grających w brydża.

Po pierwszym dwudniowym zjeździe turniejowym drużyna Wełny zanotowała dwa zwycięstwa i trzy porażki i z takim bilansem zajmuje obecnie 10.miejsce wśród 16 drużyn. Rywale z Boguniewa zajmują obecnie 6.miejsce. Kolejne mecze rozegrane zostaną w styczniu. Warto dodać, że także w drużynie Wełny Skoki grają zawodnicy z innych miejscowości spoza naszego powiatu. Zmagania brydżystów już z sklasyfikowanych w PZBS oraz tych, którzy zdobywają dopiero szlify, wspiera samorząd i urząd miasta i gminy. Jedną z form rywalizacji są otwarte mistrzostwa miasta i gminy w Skokach o puchar burmistrza Tadeusza Kłosa.

W drużynie Szlemik RCK Rogoźno, która to drużyna jest liderem ligi okręgowej, gra z powodzeniem Marta Smętek, pracownica OPS-u w Skokach a od niedawna autor tego tekstu. Drużyna z Rogoźna  jest poważnym kandydatem do wygrania ligi, a najgroźniejszym rywalem będzie drużyna SM Wągrowiec i MCK Czarnków.

We wtorkowym turnieju zagrali także skoccy seniorzy, który tworzą drużynę Trefelek 60+ oraz dwie dziewczyny, które reprezentują team „Trefelki”.

W turniejowych zmaganiach 9 par najlepsi okazali się: Marta Smętek i Franciszek Szklennik. Podium uzupełnili: Michał Futro i Tomasz Mielcarek oraz Ewa Chudziak i Małgorzata Florysiak. Kolejne miejsca wywalczyli: Ilona Węglewska/Grzegorz Samol, Maria i Roman Kowalowie, Ryszard Fryska/Bronisław Chudziak, Wiesław Sierzchuła/Jarosław Modlibowski, Inez Sikora/Paulina Kawczyńska, Barbara Rochowiak/Stanisław Kinal.

Zdjęcia z brydżowej wigilii Małgorzata Florysiak: