Kontynuacją akcji Bądź widoczny – Świeć przykładem była środowa wizyta, 12 października w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka w Skokach, zorganizowana w ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wągrowcu.  

St. sierż. Anna Perła – profilaktyk społeczny, omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa – wskazując zachowania jakie powinien znać każdy uczestnik ruchu drogowego. Pani sierżant szczególną uwagę zwróciła na ogromną rolę elementów odblaskowych. Milusińscy otrzymali kamizelki odblaskowe wykonane przez Urząd Miasta i Gminy w Skokach.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była wizyta asp. Bartosza Andrzejczaka oraz psa policyjnego Szafira. Pan Bartosz opowiedział o swojej pracy oraz wyjaśnił jak należy postępować w kontaktach ze zwierzętami. Najmłodsi byli oczarowani i zafascynowani czworonożnym przyjacielem i z podziwem obserwowali wykonywane przez niego komendy.

Serdecznie dziękujemy pani Annie i panu Bartoszowi za podjęcie współpracy. Wizyty w kolejnych placówkach w ramach „odblaskowej” akcji już wkrótce, o czym będziemy Państwa informować.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Karoliny Stefaniak relacjonująca przebieg wizyty Policji w przedszkolu: