Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa ponownie odbyły się mistrzostwa Gminy Skoki w brydżu sportowym oraz rozgrywany od kilku lat turnie „Odnowa Cup”. Jak zwykle miejsca w Rościnnie udostępnili Państwo Modlibowscy.

W turnieju mistrzowskim, który odbywał się pod patronatem i przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Skoki i burmistrza Tadeusza Kłosa, wzięło udział 9 par brydżowych.

Warunkiem udziału pary w turnieju był udział choć jednego zawodnika zamieszkałego na terenie miasta i gminy lub członkostwo w klubie bądź drużynie (Wełna Skoki, Trefelek 60+). Tym samym do walki o mistrzostwo stanęli zawodnicy także z: Rogoźna, Czarnkowa, Murowanej Gośliny, Boduszewa, Obornik, Wągrowca.

Po emocjonującej walce do ostatniego rozdania tytuł mistrzowski przypadł parze Grzegorz Samol (Kakulin) /Marek Juszczak (M. Goślina). Tytuł wicemistrzowski wywalczyła para Marta Smętek (Skoki)/Janusz Jędrzejewski (Gościejewo), a podium uzupełniła skocka para Michał Futro/Tomasz Mielcarek. Kolejne miejsca zajęli: Jolanta Ziętara (Czarnków)/Maria Kowal (Boduszewo), Rafał Junik (Czarnków)/Franciszek Szklennik (Skoki), Łukasz Lis (Rogoźno)/Roman Kowal (Boduszewo), Tadeusz Grewling (Wągrowiec)/Jan Kalicki (Oborniki), Wiesław Sierzchuła (Potrzanowo)/Jarosław Modlibowski (Skoki), Małgorzata Florysiak (Sławica)/Ewa Chudziak (Skoki).

Nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd Gminy Skoki wręczył Tadeusz Kłos – burmistrz miasta i gminy. Organizatorzy mistrzostw liczą na to, że burmistrz będzie nie tylko kibicował i wspierał, ale być może sam zasiądzie przy zielonym stoliku.

Warto dodać, że zwycięzcy piątkowych mistrzostw w barwach Flux Medical Boguniewo grają w III lidze brydżowej, a w gronie pozostałych graczy są zawodnicy: Wełny Skoki, OOK Oborniki, RCK Rogoźno, Kuźni Boduszewo, NZBS Credo Piła. Kilka z tych drużyn rywalizuje między sobą w lidze okręgowej.

W sobotę rozegrano także drugi turniej pod nazwą Odnowa Cup.

I tym razem również I miejsce przypadło parze G. Samol/M. Juszczak, którzy okazali się najlepsi spośród 15 par brydżystów. Drugie miejsce wywalczyli Janusz i Grzegorz Jędrzejewscy (NZBS Credo Piła/Lampiony Dąbrówka Poznań), a trzecie Józef Grewling/Marek Bukowski (FLUX-MEDICAL Boguniewo/Szlemik RCK Rogoźno). Na czwartym miejscu turniej ukończyła para brydżowa Wełny Skoki: Wiesław Sierzchuła/Jarosław Modlibowski. Pełne wyniki mistrzostw i turnieju znajdują się na: kalis.com.pl w zakładce Turnieje 2022/Skoki.

Puchary trzem najlepszym parom wręczyła Krystyna Modlibowska, prezes firmy Odnowa. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji mistrzostw i turnieju oraz samorządowi Gminy Skoki za wsparcie.

Kolejne mistrzostwa i turniej za rok.

Galeria zdjęć autorstwa Franciszka Szklennika pokazuje przebieg karcianych rozgrywek, oraz wręczenie pucharów i nagród najlepszym: