W hali widowiskowo – sportowej w Skokach zorganizowano imprezę sportową, podczas której rywalizowali między sobą uczniowie szkoły podstawowej w Skokach, uczniowie szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA oraz drużyna ukraińskich dzieci przebywających w Rościnnie.

Wyścigi „w rzędach” przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Każda konkurencja miała inny poziom trudności. Liczył się czas i dokładność wykonania poszczególnych konkurencji. Nad całością czuwali sędziowie, którzy skrupulatnie weryfikowali zasady rozgrywania zawodów.

Trzeba przyznać, że nie tylko dzieciom udzielała się sportowa radość i emocje.

Swoje emocje i zadowolenie z sukcesów swoich uczniów okazywali także nauczyciele i opiekunowie. Pracownicy TĘCZY zadbali również o pyszne zaopatrzenie stoiska z ciastami i napojami, a wszystkim smakowała także gorąca zupa przygotowana przez właściciela „Zroślichy” w Potrzanowie.

Na amatorów zabawy czekał przed budynkiem hali dmuchany zamek, przed którym ustawiła się długa kolejka chętnych. W holu można było sobie także ozdobić twarze rysunkami, a wiele dzieci malowało sobie polską i ukraińską flagę na policzkach. Można było także zagrać w szachy z Mirosławem Piechockim lub w warcaby.

Organizatorzy przygotowali także dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale. Ogłoszeniu wyników w poszczególnych kategoriach towarzyszyły okrzyki nieskrywanej radości szczególnie wtedy, gdy zdobyte punkty oznaczały znalezienie się na podium.

Na zakończenie imprezy odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużyną skockiej podstawówki a ich rówieśnikami z Jabłkowa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Głównym organizatorem imprezy był Klub Sportowy Wełna Skoki przy współudziale: Miasta i Gminy Skoki, Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA w Jabłkowie.

Otwarcia imprezy dokonał Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy w towarzystwie liderów organizatorów oraz Zbigniewa Kujawy, przewodniczącego rady miejskiej.

Zawody poprowadził Piotr Wiśniewski.

Impreza została zrealizowana w ramach środków pozyskanych przez organizatorów w ramach konkursów ofert i małych grantów.

Poniżej galeria zdjęć z imprezy autorstwa Franciszka Szklennika przedstawia przebieg imprezy: