Społeczny Komitet Skoki – Ukrainie był w sobotę organizatorem stoiska z ozdobami wielkanocnymi prac wykonanych m.in. przez obywateli Ukrainy przebywających obecnie w gminie Skoki. Jarmark odbył się przy okazji sobotniego targu, 9 kwietnia.

Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na zakup słodkich prezentów dla ukraińskich dzieci, które wraz z rodzinami będą obchodzić prawosławną Wielkanoc 24 kwietnia. Wielkanoc Prawosławna, nazywana Świętem Świąt, obchodzona jest w pierwszą niedzielę po pełni księżyca według kalendarza juliańskiego.

Na stoisku znalazły się wielkanocne wianki, rzeźby oraz palmy wielkanocne. Ozdoby świąteczne zostały w dużej części wykonane przez naszych gości z Ukrainy, którzy przebywają na naszym terenie.

Stoisko z palmami przygotowali druhny i druhowie ze skockiej drużyny harcerskiej, prowadzonej przez dh. hm. Andrzeja Surdyka.

Jarmark odwiedził burmistrz Tadeusz Kłos, który nabył również jeden z wystawionych przedmiotów. Skarbonkę zasilił również Zbigniew Kujawa, przewodniczący rady miejskiej. Nad całością kiermaszu czuwała Wiesława Surdyk – Fertsch, którą wspierali rodzice uczniów i nauczyciele oraz przedstawiciele rady rodziców skockiej podstawówki.

Znamy już kwotę, którą udało się zebrać. Ze sprzedaży ozdób świątecznych do skarbonki wpłynęło 3.504,70 zł. Harcerki i harcerze zebrali 870,97 zł, a 179,89 zł dodatkowo zebrano podczas odbywającej się w tym samym czasie w hali sportowo-widowiskowej imprezy sportowej dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia kiermaszu. Poinformujemy o sposobie wydatkowania tych środków. Organizacyjnie przedsięwzięcie wspomogło Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA

Społeczny Komitet Skoki-Ukrainie

Zdjęcia z archiwum Wiesławy Surdyk – Fertsch pokazują stoisko oraz znajdujące się na nim wyroby, a także odwiedzających je gości i kupujących: