7 listopada na torze motokrosowym w Roszkowie skoccy motocykliści z Arturem Glapą na czele zorganizowali Piknik Motocross z okazji podsumowania sezonu 2021.

Oto co pisze o zawodach Artur Glapa:

Choć deszcz wisiał w powietrzu, pogoda pozwoliła zawodnikom zgodnie z harmonogramem przeprowadzić wyścigi. Ryk silników, zapach spalin, wysokie i długie loty, spektakularne gleby, to jest to, co przyciąga kibiców i zawodników. I tak było tym razem.

Jak na piknik w listopadzie frekwencja dopisała, zjawiło się aż 53 zawodników w 3 klasach: Amator, Pitbike oraz najmocniejsza klasa Open.

Cieszy fakt, że w klasie Pitbike (są to małe motocykle) rywalizowało ze sobą 10 młodych motocyklistów, którzy regularnie trenują na naszym torze i są to kandydaci na przyszłych zawodników. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 7 lat i radził sobie bardzo dobrze. Rodzynkiem w tej klasie była, zawodniczka Motoklubu Oborniki Lena Skrzypczak 8 lat która w pikniku zajęła 8 miejsce w swojej klasie.

Najliczniejsza była klasa Amator. Cieszymy się, że coraz więcej osób bierze udział w tego typu imprezach i „bawi się” z nami na zamkniętych obiektach przystosowanych do jazdy motocyklami ofrroudowymi. W tej klasie niedościgniony był nasz lokalny kolega Paweł Herot.

W klasie Open pojawili się zawodnicy z umiejętnościami na najwyższym poziomie. Kilka nazwisk przewija się w zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w Motocrossie. W wyścigach tej klasy naprawdę było na co popatrzeć. Najwięcej emocji dostarczyli nam Janusz Śmigiel i Karol Pawlak którzy od startu do mety toczyli zaciętą walkę o 1 miejsce. Na metę jako pierwszy wjechał Janusz Śmigiel i to on został zwycięzcą w tej klasie.

Sama organizacja udała się na medal. Było sprawne biuro zawodów, grochówka, atrakcyjne nagrody, darmowe ciasto dla wszystkich, wspaniała atmosfera i ognisko. To wszystko sprawia, że do gminy Skoki przyjeżdżają zawodnicy nawet znad morza wiedząc, że będzie udana i warta tych kilometrów impreza. Mnóstwo pozytywnych opinii i komentarzy po imprezie tylko motywuje nas do dalszego działania i organizacji tego typu imprez w przyszłym sezonie.

Wielkie podziękowania należą się Gminie Skoki za wsparcie finansowe Pikniku, Motorex DP za ufundowanie nagród rzeczowych oraz SENZA Bezglutenowa za ufundowanie nagrody głównej Kask Fox o wartości 1000zł. Dziękujemy bardzo.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Korneli Herot nieprzedstawiająca zmagania motocyklistów na torze oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom: