W Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu 26 marca rozegrano dwa turniej pod nazwą „Złota Wieża”.

Pierwszy z nich, to Powiatowy Turniej Szachowy „Złota Wieża”. W rozgrywkach szachowych wzięło udział 26 zawodników, w tym pięcioro mieszkańców Gminy Skoki.

Złoty medal w turnieju wywalczyła drużyna reprezentująca Gminę Skoki, srebrny przypadł gminie Wapno, a brązowy Gminie Gołańcz.

W klasyfikacji seniorów zwyciężył Leszek Szymański, czwarte miejsce zajął Mirosław Piechocki. W klasyfikacji juniorów trzeci był Dawid Laube, dziesiąty był Stanisław Przybysz. W klasyfikacji kobiet druga była Anastazja Balcer.

Kolejny turniej to Powiatowy Turniej Warcabowy „Złota Wieża”. Tu udział wzięło 19 graczy, w tym 10 mieszkańców z Gminy Skoki.

Złoty medal wywalczyła drużyna z Wągrowca, srebrny z Gminy Skoki, brązowy z Gminy Gołańcz.

W Turnieju kobiet indywidualnie zwyciężyła Magdalena Załęska, druga była Katarzyna Laube, a szósta Amelia Załęska. W turnieju juniorów zwyciężył Klaudiusz Balcer, drugie był Mikołaj Załęski, piąty Kamil Laube, szósty Gracjan Charubin. W klasyfikacji seniorów czwarty był Robert Tyll, piąty Damian Borkowski, szósty był Wiktor Kuźmienko. 

Dziękujemy rodzicom z przygotowanie zawodników i dowiezienie na turniej w Wągrowcu.

Zdjęcia z turniejów Waldemar Przybysz: