Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, 21 kwietnia, odbyła się powiatowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło 15 drużyn ze szkół podstawowych z naszego powiatu w tym ze Stowarzyszenia Edukacyjnego TECZA.

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Uczniowie naszej szkoły, reprezentacja filii w Lechlinie, przygotowywali się pod okiem pani Justyny Graczyk.

W trakcie turnieju każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, miał do pokonania przygotowany przez żandarmów tor przeszkód, po którym został przeegzaminowany z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowali: Maja Czarnecka, Gabriela Gracz, Maciej Siódmiak i Martin Smak, wszyscy z klasy IV.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do kolejnych zadań, byli bardzo zaangażowani i dobrze przygotowani zdobywając w końcowej klasyfikacji II miejsce! Gratulujemy!

Joanna Tomczak

Zdjęcia poniżej przedstawiają uczniów biorących udział w Turnieju: