Dzięki uprzejmości Kapitana Sportowego Koła PZW nr 120 w Skokach Mariusza Kielmy z naszymi czytelnikami dzielimy się wiadomościami z działalności sportowo rekreacyjnej naszych entuzjastów wędkarstwa.

Zawody w Luboniu

18 maja br. reprezentacja Koła wzięła udział w Drużynowych Zawodach Spławikowych w Luboniu na starorzeczu Warty o nazwie „Kocie Doły”. Były to zawody o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej o takiej samej nazwie co tamtejsze Koło Wędkarskie, czyli „Lubonianka”. Drużyna nasza w składzie: Mariusz Kielma, Jacek Dudek i Henryk Eliński zgromadziła 5 punktów sektorowych co ostatecznie dało jej 2 miejsce drużynowo. Sukces  ten upamiętniać będzie puchar oaz medale okolicznościowe. Dodatkowo zawodnicy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi w postaci wędek.   

Spławikowe Mistrzostwa Koła – II Tura

Zgodnie z przyjętym terminarzem Koła w dniu 19 maja odbyła się druga tura Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Mistrzostwo Koła. Zawody rozegrano w Rogoźnie na jeziorze Rogozińskim.

Punktacje prowadzono w trzech kategoriach, tj. juniorów, kobiet oraz seniorów. Frekwencja dopisała i na zbiórce stawiło się łącznie 33 łowiących, w tym 22 seniorów, 3 kobiety i 9 juniorów – 7 chłopców i 2 dziewczynki. Łowienie trwał od godz. 9,00 do 13,00. Po ostatnim sygnale nastąpiło ważenie złowionych ryb przez komisję sędziowską w składzie: sędzia główny Mariusz Kielma, sędziowie wagowi i sektorowi Andrzej Janiszewski i Andrzej Szymczak. Zawodnicy po zakończeniu łowienia czekając na ogłoszenie wyników mogli się posilić kiełbaską z wody, chlebem ze smalcem oraz ciepłymi i zimnymi napojami.  

A oto wyniki:
W kategorii juniorów Mistrzem Koła z wynikiem 4,200 kg złowionych ryb została Julia Dziabas. V- ce Mistrzem z wynikiem 2,050 został Jakub Woźniak a II V-ce Mistrzem Julia Konrad z wynikiem 1,700 kg.

W kategorii Kobiet Mistrzem Koła została Wiesława Szymczak. Tytuł V- ce Mistrza zyskała Marta Zywert, a II V- ce Mistrza Karolina Grunwald.

W kategorii seniorów- po dwóch turach, z wynikiem 3 pkt. sektorowych Mistrzem Koła został Henryk Eliński. Tytuł V- ce Mistrza z wynikiem 4 pkt. sektorowych wywalczył Dawid Winconek, a miano II V-ce Mistrza z 5 punktami sektorowymi Hubert Radziński.   

W konkurencji: Największa ryba zawodów w kategorii juniorów statuetkę ufundowaną przez sekretarza Koła Piotra Babrakowskiego otrzymała Julia Dziabas, która złowiła leszcza o długości 23 cm. W kategorii kobiet i seniorów fundatorem statuetki za największą rybę był prezes Koła Jacek Dudek a zdobył ją łowiąc 36 cm leszcza o masie 015 g Dawid Giziński.

Wyprawa na dorsze

24 maja na kutrze „Nurek II” w Kołobrzegu odbyły się VIII otwarte Zawody Morskie. Ich organizatorami tradycyjnie byli członkowie Zarządu skockiego Koła Jacek Dudek i Mariusz Kielma. Udział brało  20 zawodników ze Skoków i okolic. Zawody trwały 12 godzin a wygrał je Tomasz Zaranek. II miejsce zajął Jacek Dudek, a III Łukasz Duszak, który złowił też największą rybę- 50 cm dorsza. Łączna długość złowionych przez punktowanych na pierwszych miejscach zawodników wynosiła  w przypadku: Tomasza Zaranka – 711 cm, Jacka Dudka – 680 cm i Łukasza Duszaka – 492 cm.