Drugi raz z rzędu w Skokach gościliśmy 16 najlepszych par z Wielkopolski, które uczestniczyły w II Finale Mistrzostw Wielkopolski Par na IMP-y.

Do finału kwalifikowali się zawodnicy, którzy w eliminacjach rocznych organizowanych w naszym województwie, zgromadzili najwięcej punktów i mieli prawo uczestniczyć w finale. Eliminacje odbywały się od września 2017 do czerwca 2018 roku Poznaniu, Pile, Ostrzeszowie i Skokach. Z naszego ośrodka zakwalifikowali się Tomasz Mielcarek z Łukaszem Lisem, Marek Bukowski z Józefem Grewlingiem, Janusz Jędrzejewski oraz Marek Juszczak z Grzegorzem Samol.

Finał rozgrywany był w najsprawiedliwszej formie ; każdy z każdym, 15 rund po 3 rozdania a więc był to istny maraton brydżowy.

Otwarcia turnieju dokonał burmistrz naszej gminy burmistrz Tadeusz Kłos. Patronem medialnym był Głos Wągrowiecki, a smaczne obiady przygotowała firma pana Bartosza Wołkow.

Wyniki:

 1. Marcin Pędziński – Gricon Starka Poznań
  Sławomir Piechocki – Kart – El Gorzów Wlkp.
 2. Jarosław Hilbrecht – Flux- Medical Boguniewo
  Wiesław Hilbrecht – MCK Czarnków
 3. Marek Juszczak – Jardob M. Goślina
  Grzegorz Samol – Flux- Medical Boguniewo
 4. Ewa Rodziewicz – Bielewicz – Unia Leszno
  Olgierd Rodziewicz – Bielewicz – Unia Leszno
 5. Marek Bukowski – Wełna Skoki
  Józef Grewling – Flux – Medical Boguniewo
 6. Tomasz Mielcarek – Wełna Skoki
  Łukasz Lis – Wełna Skoki

Równolegle z turniejem open odbyły się I Popularne Mistrzostwa Wielkopolski dla grup skupionych w stowarzyszeniach brydż 60+ i seniorów. W pierwszym turnieju uczestniczyło 11 par z 6 zespołów.

KB Puszczykowo, Nauka Brydża Jassem Poznań, KB Liść Dębu Suchy Las, Fawor Poznań, DK Chodzież i oczywiście Trefelek 60+ Skoki. Miło mi zakomunikować, że trzecie miejsce zdobyła para Maria i Roman Kowalowie.W turnieju uczestniczyli także Franciszek Szklennik z Ireneuszem Kowańskim oraz Bronisław Chudziak z Witoldem Tokarskim.

Nagrody dla pięciu wylosowanych par ufundowała firma TG Security Poznań.

W okresie wakacji letnich odbywają się zajęcia brydżowe. Uczestniczą w nich grupa 60+ a także nasi młodzi brydżyści reprezentujący szkołę podstawową. Mieli oni niespotykaną frajdę. Dołączyła do nas Maria Niklaus, zawodniczka Dąbrówki Joker Poznań. Mieliśmy okazję porozmawiać jak funkcjonuje sekcja brydżowa w jej szkole. Jest uczestniczą tegorocznych ME w brydżu sportowym, które odbywały się w Chorwacji(Opatija). Jeszcze dużo pracy przed nami ale przyjemność gry z tej klasy zawodniczką była ogromna.

Od września zapraszam na zajęcia dla tych, którzy chcą spróbować swych sił w tej grze. Jeśli uzbiera się grupa kilku osób zajęcia będą prowadzone oddzielnie niezależnie od grupy 60+, czy uczniów szkoły podstawowej.

19 sierpnia w hali sportowej odbędzie się jeden z największych turniejów naszego regionu. XVII Grand Prix Wielkopolski.

Zapraszam.

Więcej o brydżu można przeczytać na mojej stronie – https://brydzskocki.herokuapp.com oraz w tygodniku „Głos Wągrowiecki”.