Dla patrzących z boku, może to być kara, ale zgodnie z Regulaminem to nagroda, której w tym roku dostąpili i na przyszły rok, kolejny raz z rzędu wywalczyli wędkarze, reprezentanci skockiego Koła PZW, na organizowanych pod hasłem „Witaj Wiosno” Zawodach Wędkarskich na jeziorze „Łomno” w Wojnówku. Bo właśnie zgodnie z Regulaminem tych Zawodów, w których startują koledzy z kilku Kół Okręgu Poznańskiego, Koło które w danym roku zostało ich zwycięzcą zajmuje się organizacją imprezy w kolejnym roku.  

Skocką reprezentację w dniu 7 kwietnia tworzyli: Jacek Dudek, Mariusz Kielma, Robert Chelwing i Henryk Elinski i  oni wywalczyli Puchar oraz towarzyszące mu dyplom i medal za zdobycie I miejsca. Odpowiednio nagrody za zajęcie II miejsca zdobyła reprezentacja Koła „Lubonianka”, a III miejsca drużyna Koła gospodarzy- PZW Wojnówko. Pozostałe 3 zespoły uhonorowane zostały medalami i dyplomami pamiątkowymi.

Sprawami organizacyjnymi Zawodów, w tym zakupem wszelkich nagród oraz aprowizacją zajął się zarząd skockiego Koła przy pomocy zarządu Koła  nr 141 w Wojnówku, któremu w tym miejscu za naszym pośrednictwem za wszelką pomoc dziękuje.

Naszych sędziów: Andrzeja Janiszewskiego i Krystiana Czachowskiego wsparli koledzy z Wojnówka, a aprowizację, w tym dostawę min.: ciepłej kawy i pączków oraz grochówki zapewnili: Karol Neumann i Jarosław Klewenhagen.    

Najbliższe zawody spławikowe dla swych członków po hasłem „Otwarcie sezonu” skockie Koło organizuje 22 kwietnia br. na jeziorze Łomno.

Na podstawie informacji uzyskanej od  Jacka Dudka- prezesa skockiego Koła z czytelnikami „Wiadomości” podzielił się Edmund Lubawy