1-mateusz_nowak24 stycznia br. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce, Mateusz Nowak reprezentujący UKS „SKOCZEK” Skoki wywalczył w imponującym stylu tytuł Mistrza Polski w chodzie na dystansie 5000 m.

Uzyskany rezultat to nowy rekord życiowy, który wynosi obecnie 21:58.76. Mateusz w swoim starcie prowadził wyścig od pierwszych do ostatnich metrów, systematycznie uzyskując przewagę, a na 200m okrążeniach spalskiej hali nie zdublował tylko II na mecie kolegi ze Środy Wlkp. Swój wynik z ubiegłego roku poprawił dokładnie o 90 sekund.

Warto zaznaczyć, iż zawodnik jest pierwszy rok juniorem, więc chodził z rywalami o rok starszymi. Trener – tata Wiesław Nowak.


2-lukasz_nowakW dniach 22 – 23.02.2014 miały miejsce 58 Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Sopocie. Jedyny reprezentant naszego powiatu na tych zawodach, chodziarz Łukasz Nowak (AZS Poznań) na dystansie 5000 m dosłownie wywalczył złoty medal. Dosłownie, ponieważ wszyscy medaliści na mecie zameldowali się w nieco ponad 3 sekundach. Rezultat Łukasza 19.13,08 to czwarty rezultat w historii krajowej lekkoatletyki i oczywiście rekord życiowy.

Drugi na mecie Rafał Sikora (AZS AWF Kraków) – 19.13,77 oraz trzeci Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec) – 19:16.51. Wynik poniżej 20 minut uzyskało 6 zawodników. Trener Kadry Polski Krzysztof Kisiel