W przepiękny słoneczny dzień 18 października 2008 roku w Gminie Skoki po raz 12 Koło Hodowców Koni w Skokach zorganizowało Bieg Myśliwski Świętego Huberta tzw. „Hubertus”, który jest w Polsce odbiciem tradycji polowań konnych. Jest to święto ku czci patrona myśliwych (także leśników, sportowców, matematyków i metalowców, a nawet – w tradycji ludowej – lunatyków i chorych na epilepsję). Przypada ono na dzień 3 listopada i główne biegi odbywają się tego dnia lub w najbliższy mu weekend. Jednak ze względu na wielkie zainteresowanie tymi biegami, zwanymi krótko Hubertusami, trwają one od połowy października do połowy listopada.
Jest to „polowanie” całkowicie symboliczne, bez psów, a „lisem” jest jeden z jeźdźców z przypiętą do lewego ramienia lisia kitą.

Podobnie jak w latach ubiegłych w godzinach dopołudniowych zwózka koni odbyła się przy ul. Zamkowej, gdzie po przywitaniu uczestników i odegraniu tradycyjnego sygnału przez sygnalistów z Technikum Leśnego w Goraju, wśród których był mieszkaniec Potrzanowa Szymon Rakowski) korowód koni i bryczek wyruszył na objazd naszej pięknej Gminy w kierunku Lechlina i Grzybowic.

Po drodze zorganizowano przystanek w okolicach jez. Czarnego, gdzie uczestnicy zostali poczęstowani kawą, pączkami i miodówką.

Najważniejsza część święta odbyła się na łące nad jez. Rościńskim, gdzie rozegrano przewidziane konkurencje:

  • konkurs zręczności powożenia zaprzęgami w którym wzięło 16 zaprzęgów wygrał Dariusz Deminiak ze Skoków na bryczce ciągniętej przez konie Bojkot i Asterix, II miejsce zajął Tomasz Pluciński ze Skoków, a III Leszek Kuliński z Budziszewka,

  • konkurs trzech beczek wygrał Adam Szczepański z Łosińca na koniu Bantiwia, tuż za nim uplasował się Martyn Deminiak ze Skoków,

  • wyścig „Wielka Potrzanowska” o puchar Burmistrza MiG Skoki gdzie najlepsza okazała się Weronika Walkowiak z Rogoźna na koniu Geniusz, II miejsce zajął Damian Pluciński ze Skoków, a tuż za nim była Anna Walkowiak z Rogoźna,

  • pogoń za lisem młodzieżowym wygrała Marta Wojnowska na koniu Almos.

  • pogoń za lisem wygrał Dariusz Józefowski z Niemczyna.

Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni okazałymi pucharami ufundowanymi przez Burmistrzów Miast i Gmin Skoki oraz Rogoźno, a wszystkie konie udekorowano pamiątkowymi flo.

Oprócz niewątpliwej atrakcji jaką było dopingowanie zawodników dla przybyłych nad łąkę kibiców przygotowano ognisko, grochówkę, ciasto oraz grzańca i miodówkę.
Hubertus 2008 zakończono zabawą taneczną na ul. Zamkowej.