Mszą świętą w intencji rolników, połączoną z podziękowaniem za tegoroczne zbiory, w sobotę 18 sierpnia br o godz. 18-tej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu rozpoczęły się Dożynki Rejonowo-Parafialne.

Z symbolicznym bochnem chleba jako darem ołtarza pospieszyli Starostowie Dożynek: Zofia Hytra z Niedziwiedzin i Zygmund Czapla ze Szczodrochowa, a wieńce dożynkowe u jego stup złożyły delegacje sołectw: Szczodrochowo, Stawiany, Brzeźno, Niedźwiedziny, Pawłowo Skockie i Rejowiec.

W trakcie mszy świętej, w homilii ks. kanonik Henryk Badura mówił o poszanowaniu pracy rolnika i o szacunku dla chleba. Poświęcił też piękny bochen chleba i wieńce symbolizujące tegoroczne zbiory.

Dalsza, ale równie tradycyjna część uroczystości odbyła się przy świetlicy. W jej trakcie chleb symbolizujący tegoroczne zbiory Starostowie Dożynek ofiarowali burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi, który poprosił panie: Blankę Gaździak Sekretarza Gminy i Elżbietę Skrzypczak Dyrektora Biblioteki Samorządowej w Skokach oraz pana Jerzego Hamerskiego kierownika Zespołu „Rozwesołki”, by wraz z nim podzielili się tym chlebem z uczestnikami uroczystości.

Uroczystości umilał występ znanego już w Rejowcu Zespołu „Stokrotki” z Tulec, po którym nastąpił wspólny poczęstunek uczestników. Niedzielny wieczór w Rejowcu zakończyła zabawa taneczna.

Inicjatorzy uroczystości dożynkowych, sołtys Ewa Zygmaniak i radny Arkadiusz Sommerfeld dziękują współorganizatorom – Radom Sołeckim: Szczodrochowa, Stawian, Brzeźna, Niedźwiedzin, Pawłowa Skockiego i Rejowca oraz tym wszystkim, bez których pomocy doradczej, organizacyjnej i finansowej ta piękna, tradycyjna uroczystość nie mogłaby się odbyć.