Miłośnikom ogrodów programu Telewizji Polskiej TVP1 „Rok w ogrodzie” reklamować nie trzeba. Program ten z kamerą od wielu lat odwiedza pasjonatów ogrodnictwa na terenie całego kraju, pokazując ich przepiękne ogrody, działki czy balkony.

Tym razem prowadzący program Marek Jezierski z ekipą telewizyjną 13 i 14 maja odwiedził gminę Skoki.

Filmowcy zawitali do Rościnna, do pani Teresy Majntas oraz w dwa miejsca do Skoków: do pani Janiny Pestki i państwa Lucyny i Piotra Babrakowskich.

Miejsca te wybrano nieprzypadkowo. Wszyscy troje są posiadaczami pięknych ogrodów, które powstały pracą ich własnych rąk i wedle własnego pomysłu. Nasi ogrodnicy to także uczestnicy rokrocznie organizowanego przez gminę Skoki konkursu Piękna i Zielona Gmina – na najładniejszy ogród i „zielony zakątek” (m.in. balkon, taras, teren wspólny). Przypominamy, że zgłoszenia do tegorocznej edycji są przyjmowane do 7 czerwca.

Wiemy już, że jako pierwszy zostanie wyemitowany na antenie TVP1 odcinek nakręcony u pani Janiny Pestki, w sobotę 8 czerwca o godz.8.05.

O emisjach kolejnych odcinków będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie odcinki Roku w ogrodzie extra można obejrzeć po premierze na stronie: https://vod.tvp.pl/programy,88/rok-w-ogrodzie-odcinki,273702

Zdjęcia na nagrań Kinga Latecka