8 marca, stał się nie tylko świętem kobiet, ale i dniem radości wszystkich mieszkańców.

Przed częścią oficjalną zebrani w świetlicy wiejskiej w Potrzanowie mieli okazje cofnąć się w czasie dokładnie o 40 lat, bowiem 8 marca 1968 roku umilkło światło lamp naftowych, które zostały zastąpione żarówka elektryczną.

Do sali, w której na chwilę zapanowała ciemność, została wniesiona „naftówka”. Dla upamiętnienia chwili pojawienia się prądu w Potrzanowie, sołtys Stanisław Janecko, zdmuchnął płomień lampy i jednym pstryknięciem sprawił, że rozjaśniały żarówki.

Po tym symbolicznym akcencie, powitano zaproszonych gości. Jak zwykle, do obejrzenia skeczu zaprosił obecnych kabaret „Nie dej się” w przedstawieniu pt. „Ferdek szuka żony”. Dobrze bawiąca się publiczność, oklaskiwała zarówno aktorów, jak i grupę artystyczna „Roses”, która pod przewodnictwem Wiesławy Hauke przygotowała występ taneczny.

Dzieki uprzejmości Rady Sołeckiej, wszyscy zgromadzeni mogli poczęstować się tortem, a panie zostały obdarowane kwiatkiem. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Migasiewicz z żoną, Prezes Gospodarstwa Rybackiego Ireneusz Belter oraz Radny Rady Miejskiej Skoki Antoni Wiśniewski, który osłodził damskie podniebienia, częstując cukierkami.

Po części oficjalnej, panie z KGW zaprosiły do wspólnej kolacji. Zabawę do późnych godzin wieczornych zapewnił śpiew piosenek biesiadnych.

Wszyscy uczestnicy zapewne długo będą wspominać to spotkanie.