Jest taka orkiestra, która w szczególny sposób gra po to, aby nieść ludziom radość i nadzieję. Znamy ją wszyscy od ponad dwudziestu lat. Od trzynastu jesteśmy jej instrumentalistami. Gramy w rytmie gorących serc i czujemy się z tego dumni. Kolejny raz 11 stycznia 2015 Skoki zagrały dla najmłodszych i dla najstarszych, by wesprzeć polską medycynę.

Preludium do muzycznego święta dał Turniej Piłki Siatkowej 10 stycznia 2015.

W hali skockiego gimnazjum rywalizowało o najwyższy stopień podium dziewięć drużyn.

Zagrali „ZJEDNOCZENI POTRZANOWO” I MIEJSCE kapitan Krzesimir Kaczmarek, DRUŻYNA KOMISARIATU POLICJI W SKOKACH II MIEJSCE kapitan Radosław Kujawa, DRUŻYNA MOW W ANTONIEWIE III MIEJSCE kapitan Natalia Glapa, GIMNAZJUM IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH IV MIEJSCE kapitan Wiesław Sierzchuła , „DREAM TEAM” z Janowca  kapitan Joanna Petsch, DRUŻYNA „ZIOMKI” ZE SKOKÓW kapitan Wiktoria Stróżyńska, DRUŻYNA „AKAPULKO” Marcin Kruś, DRUŻYNA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO IM. KUBUSIA PUCHATKA W SKOKACH kapitan Małgorzata Futro i DRUŻYNA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SKOKACH kapitan Piotr Kaczmarek. W tym turnieju nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli dla Orkiestry. Dziękujemy Siatkarzom. Turniej zorganizowali Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków wspólnie z Biblioteką Publiczną w Skokach.

W dniu Finału najwcześniej wstali wolontariusze. Pięćdziesięciu młodych ludzi (wśród nich także przedszkolaczki) pozytywnie nastawionych do niesienia pomocy ruszyło na ulice miasta z puszkami kwestarskimi.

Nie straszny był im silny wiatr ani przedwczesna niedzielna pobudka. Zadowoleni, uśmiechnięci  zagrali pod batutą Jerzego Owsiaka.

Wkrótce po godzinie 9. w pełnej gotowości zjawili się na starcie III „Marszu po zdrowie” nordic walking miłośnicy dwóch kijków. Wśród nich 40. piechurów, 1 biegacz, 1 rowerzysta i pies (bez kijków). Marsz prowadziła i trasę ponad 15 kilometrów wytyczyła propagatorka zdrowego stylu życia w Skokach Karolina Stefaniak.

Wielkie muzyczne granie zaczęło się punktualnie o 15.00 i trwało do 20.00. Jak zawsze było głośno, radośnie, bardzo hojnie, zawodowo, profesjonalnie, lokalnie i globalnie, dla małych i dla dużych, przy udziale ponad 1000 mieszkańców, smacznie dzięki kawiarence, słodko za sprawą placków od sołtysów, zdumiewająco i zadziwiająco, z baloniadą Natalii,  z loterią Justyny, z survivalem, militarnie z Bastion 69, z przyrodą za pan brat dzięki Nadleśnictwu Łopuchówko, skocznie, były animacje, rockowo, statecznie, tanecznie, przebojowo, dla ucha, dla oka, od serca dla serca, z szachem i matem, z licytacją, z pozytywnym zakręceniem, z wiatrakami, spontanicznie, z aniołami, malowaniem dziecięcych twarzy, z perfekcyjną obsługą, fachowo, fajerwerkowo i do późnej nocy.

PODZIĘKOWAŃ MOC DLA:

 •          Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Pana Tadeusza Kłosa za stworzenie najlepszych warunków dla skockiej WOŚP i wspieranie jej działań.
 •          Wolontariuszy kwestujących: Gabrieli Michalczyk, Magdaleny Kaczmarek, Joanny Bryszak, Pawła Sommerfelda, Anny Adrych, Aleksandry Konieczka, Justyny Węsierskiej, Adrianny Nowak, Weroniki Rutkowskiej, Karoliny Bawół, Amandy Furmańczyk, Adama Spoździała, Damiana Brawata, Michała Wierskiego, Wojciecha Manowskiego, Kingi Bińczyk, Michała Huszcza, Sary Sapieji, Daniela Sapieji, Kamila Dokuczał, Zuzanny Wojny, Zuzanny Szczepaniak, Kamili Przywarskiej, Nicoli Przybylskiej, Sylwii Szefer, Joanny Kłosowicz, Adriana Konstantego, Karoliny Nowak, Pauliny Nowak, Gabrieli Mistrzak, Jagody Owczarzak, Izabeli Dobskiej, Nikoli Sroczyńskiej, Patrycji Początek, Aleksandry Wojna, Pauliny Kawczyńskiej, Oliwii Wocińskiej, Julii Jakubowskiej, Anny Pruss, Jacka Mani, Marcelego Jarzębowskiego, Nikoli Kłosowskiej, Aleksandry Szymaś, Nicoli Różewicz, Pauliny Kubickiej, Krzysztofa Neldnera, Oliwii Awuku, Edwarda Surdyka, Małgorzaty Surdyk, Michała Kerntopfa
 •          Opiekunów, rodziców i nauczycieli: Pań: Alicji Kramer, Aldony Lubiatowskiej, Marzeny Warzbińskiej, Kariny Szymaś, Magdaleny Kubickiej, Justyny Kujawy, Małgorzaty Adrych, Anny Bałażyk, Joanny Sapieja, Kingi Brylskiej, Żanety Kłosowskiej, Panów: Andrzeja Surdyka,  Grzegorza Owczarzaka, Rafała Nowaka, Cezarego Lubawego, Arkadiusza Różnowskiego
 •          Komisji licytacyjnej: Pani Lidii Wróbel, Pani Sylwii Widzińskiej i Pani Annie Maciąg za profesjonalizm, skupienie, wzorową obsługę licytacji.
 •          Komisji liczącej ponad 20,000 złotych w drobniakach przez 7 godzin non stop: Pani Marzenie Dureckiej, Panom: Maciejowi Dureckiemu, Ireneuszowi Żakowi, Zbigniewowi Kowalewskiemu za skrupulatność, finansową perfekcję i radość pomimo zmęczenia.
 •          Paniom Natalii Glapie i Justynie Kujawie oraz ich córkom Amelce i Oldze za balony, loterię, uśmiech i sympatię, za pomysły i własne materiały do zajęć.
 •          Prowadzącym licytację: Panu Piotrowi Wiśniewskiemu, Martynie Frąckowiak i Kacprowi Kujawie za werwę, spontaniczność, błyskotliwość i wyczucie rynku.
 •          Obsługującym kawiarenkę: Państwu Magdalenie i Bartoszowi Wołkow, Pani Justynie Kraczek – Hagdan za pyszne dania, miłą obsługę, nakarmienie i napojenie setek osób.
 •          Nadleśnictwu Łopuchówko za zorganizowanie stoiska edukacyjno – przyrodniczego
 •          Firmie BASTION 69 Panu Tomaszowi Obst za survival, militaria, za zaskoczenie pomysłowością i rekwizytami.
 •          Firmie Jackoland z Poznania za kilka godzin zabawy dla najmłodszych
 •          Firmie KLANZA z Poznania za animacje dla dzieci.
 •          Panu Wieslawowi Sierzchule Dyrektorowi Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach za organizację turnieju siatkarskiego oraz udostępnienie hali na potrzeby Finału.
 •          Młodzieży i wychowawcom MOW w Antoniewie za anioły, serca i malowanie dziecięcych twarzy.
 •          Panu Mirosławowi Piechockiemu za organizację „ Wygraj w szachy dla WOŚP”
 •          Pani Magdalenie Wawrzyniak i Panu Cezaremu Lubawemu oraz młodzieży z grupy V MOW w Antoniewie za pomoc w dekoracji hali i jej uporządkowaniu po imprezie.
 •          Pani Zuzannie Szamockiej i Panu Karolowi Kłosowi za pomoc non stop przed i w trakcie Finału.
 •          Firmie Mobilna Kultura Pani Natalii Kuklińskiej za wielką pomoc przy organizacji Finału i pozytywne nakręcenie nas wszystkich.
 •          Paniom: Aleksandrze Gajewskiej i Sylwii Popadowskiej za całodzienne czuwanie nad prawidłowym przebiegiem przyjmowania skarbonek kwestarskich w Bibliotece.
 •          Pani Karolinie Stefaniak za zachęcenie do aktywności fizycznej i zdjęcia podczas Finału.
 •          Pani Annie Popadowskiej za pomoc organizacyjną przed i podczas Finału.
 •          Panu Michałowi Nowakowskiemu za wszelką pomoc techniczną podczas przygotowań do Finału i w trakcie imprezy.
 •          Policji w Skokach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach i Firmie Ochroniarskiej Bond Guart Security za fachowe zabezpieczenie Finału na zewnątrz  i w hali.
 •          Panu Jarosławowi Berendtowi   Dyrektorowi ZSP w Wagrowcu za transport akcesoriów do dekoracji hali.
 •          Państwu Irenie i Antoniemu Kasicom za wsparcie na odległość, dopingowanie naszych działań.

Darczyńcom gadżetów i usług, które przekazali”:

 •          P. P. H. U. „VA-BANK” Andrzej Pilaczyński – Skoki
 •          Andrzej Surdyk – Skoki
 •          Karol Kłos – Skoki
 •          Jakub Rutnicki Poseł na Sejm RP
 •          FHU AGRO BUD „Dworek pod Złotą Podkową” – Skoki
 •          Głos Wągrowiecki – Wągrowiec, Jerzy Mianowski
 •          Sklep Jubilerski „Magia Biżuterii” – Skoki
 •          Zuzanna Szamocka – Skoki
 •          PHU Przemysław Piotrowski – Skoki
 •          HOTEL „JAMAJKA” Ewa Trzaska – Wągrowiec
 •          FHU „Glajda i Pajda” Daniel Greser – Skoki
 •          Marika Stiller ze Skoków
 •          Dworek „Róża Poraja” w Budziejewie
 •          Handel Artykułami Przemysłowymi Aldona Kwaśniewska – Skoki
 •          Justyna Kraczek – Hagdan – Skoki
 •          Grzegorz Gatkowski – Skoki
 •          Sklep „SZYSZKA” Grzegorz Owczarzak – Skoki
 •          PPHU HUBERTUS Hubert Wojciech Student – Skoki
 •          Pizzeria Italiana Ewa Kopeć – Skoki
 •          DARiDAR Dariusz Jahnz
 •          MAX – SPORT Sklep Sportowy Anna Kucharska –
 •          Kwiaciarnia AMARYLIS – Skoki/Wągrowiec
 •          Tatiana Kubiak – Skoki
 •          Zuzanna Kozdęba – Skoki/Wągrowiec
 •          Sklep Odzieżowy „BUTIK KIDS” – Skoki
 •          Sklep Wielobranżowy „KRAM” Beata Pytlińska – Skoki
 •          NEVE Artykuły Drogeryjne Natalia Kałasz – Skoki
 •          Zakład Fryzjerski Damsko – Męski Nina Greser – Janowska – Skoki
 •          M&D STYLE Bogumiła Kulińska – Skoki
 •          Sklep Dziecięcy „Modne Dziecko” Anna Piotrowska
 •          AQUAPARK WĄGROWIEC sp. z o. o. – Wągrowiec
 •          Gabinet Kosmetyczny „URODA” Kinga Anders – Skoki
 •          Galeria Florystyczna Zofia Gronowska – Skoki
 •          Sportownia Fitness Katarzyna Ludtke – Wągrowiec
 •          Księgarnia Muszyńscy – Wągrowiec
 •          Wioletta Kwiatek ze Skoków
 •          Sklep Zabawkowo – Sportowy „DONIA” – Wągrowiec
 •          „MAL – BUD” Piotr Janka – Skoki
 •          Eugeniusz Sznajder – Skoki
 •          Krzysztof Sznajder – Skoki
 •          Karczma Kołodziej Dorota Kamińska – Skoki
 •          LARS Helicopter Center Roland Szymański – Poznań
 •          Pralnia SZOP PRACZ Damian Góralski – Wągrowiec
 •          Rafał Nowak z Potrzanowa
 •          Bartosz Kuczyk i Agnieszka Wawrzyniak  z Poznania
 •          Mirosław Niewiadomski z Łodzi
 •          Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Warszawie
 •          Zespół Muzyczny „ŁZY”
 •          Studio „GABI” Marietta Kiszka – Skoki
 •          Zakład Przemysłu Drzewnego LINDNER – Wągrowiec
 •          Mobilna Kultura, Natalia Kuklińska  -Wągrowiec
 •          Pizzeria Verona Robert Cichy – Skoki
 •          Pani Zywert ze Skoków
 •          Barbara, Jerzy  Wolni – Poznań
 •          Cukiernia Grochola w Skokach
 •          Cukiernia Jan Dziurka – Skoki
 •          EMKA Piekarnia – Cukiernia Krzysztof Migasiewicz – Skoki
 •          BLACK FOX SURVIVAL
 •          BASTION 69 Tomasz Obst – Skoki
 •          Polskie Stowarzyszenie Pedagogów I Animatorów KLANZA – Poznań
 •          JACKO – LAND – Poznań
 •          Natalia Glapa – Skoki
 •          Justyna Kujawa  – Rościnno
 •          Nadleśnictwo Łopuchówko – Murowana Goślina
 •          Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
 •          Catering Wołkow – Bartosz Wołkow – Skoki
 •          SOŁTYSOM GMINY SKOKI: Feliksowi Kaczmarkowi z Bliżyc, Janowi Rybickiemu z Brzeźna, Henryce Kluj z Budziszewic, Monice Komasińskiej z Chociszewa, Alojzemu Maciejewskiemu z Glinna, Andrzejowi Zarankowi z Grzybowa, Małgorzacie Napierale z Jabłkowa, Urszuli Przybysz z Kakulina, Krystynie Gruss z Kuszewa, Pawłowi Grabińskiemu z Lechlina, Zofii Hytrej z Niedźwiedzin, Marii Dudzińskiej z Pawłowa Skockiego, Rafałowi Nowakowi z Potrzanowa, Ewie Zygmaniak z Rejowca, Krystynie Mikołajczak z Roszkowa, Krzysztofowi Ucińskiemu z Roszkówka, Danielowi Gapińskiemu ze Sławicy i Annie Gronowicz ze Stawian
 • ARTYSTOM: Grupie Artystycznej SKOCZKI oraz jej Instruktorom, Dzieciom z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka, Paniom Jolancie Czepek – Dyrektorowi Przedszkola, Katarzynie Kędziorze – Dukszcie, Lucynie Walewskiej – Jarząbek oraz Nauczycielom placówki za wspaniałe prezentacje sceniczne, Zespołowi OGIEŃ z Poznania za rozpalenie serc w rytmie rocka, Zespołowi WĘDROWNE GITARY za sentymentalne przeboje Czerwonych Gitar

Wszystkim Mieszkańcom, uczestnikom imprezy za aktywny udział w Finale WOŚP w Skokach.

W imieniu Sztabu 1072 przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach Elżbieta Skrzypczak

[Not a valid template]