W piątek 16 października o godz. 11.30, zmarł Ksiądz Arcybiskup Senior Marian Przykucki, pierwszy Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
Arcybiskup Marian Przykucki urodził się 27 stycznia 1924 r. w Skokach.

21 kwietnia 1999 roku, Uchwałą Rady Miejskiej Gminy Skoki nadano Biskupowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Skoki.

Uroczystości pogrzebowe w Bazylice katedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie rozpoczną się w czwartek (22 października) o godz. 18.00 Mszą Świętą z nieszporami za zmarłych, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Kowalczyk, Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi Arcybiskup Edmund Piszcz, emerytowany Metropolita Warmiński.
Po Mszy Świętej czuwanie modlitewne przy trumnie z ciałem do godz. 24.00.

W piątek (23 października) o godz. 11.00 Msza Święta pogrzebowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosi Arcybiskup Henryk Muszyński, Metropolita Gnieźnieński.
Po Mszy Świętej nastąpi złożenia ciała w kaplicy św. Ottona, do czasu przygotowania krypty biskupów szczecińsko-kamieńskich w Bazylice katedralnej.

Więcej na stronie ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSK-KAMIEŃSKIEJ >>>