Umowa na budowę oświetlenia przejść dla pieszych w Rejowcu podpisana. Teraz czas na realizację. Wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe EL TRANS, które zobowiązało się przeprowadzić wszystkie konieczne prace za kwotę 58 807,81 złotych.

W środę, 3 lipca burmistrz Wojciech Cibail podpisał umowę ze Szymonem Stachowiczem pełnomocnikiem wykonawcy na budowę doświetlenia przejść dla pieszych w Rejowcu. Niedługo bezpieczniej i jaśniej, za sprawą montażu oświetlenia, będzie na trzech przejściach przy: sklepie, szkole i kościele.

Całkowity koszt tego zadania zostanie sfinansowany ze środków własnych gminy Skoki. Inwestycja ta realizowana będzie w ciągu drogi nr 197, której zarządcą jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Roboty mają zakończyć się do 20 sierpnia tego roku.

Oświetlenie na pewno przyda się w okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy zmienne i trudne warunki pogodowe i dość wcześnie zapada zmrok, a co za tym idzie bardzo niebezpieczne warunki drogowe – zwłaszcza dla pieszych. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepiej doświetlone i oznaczone przejścia nie uchronią nas przed niebezpieczeństwem, jeśli my samo jako użytkownicy dróg nie zachowamy ostrożności – podsumował burmistrz Cibail.

W ostatnim czasie doświetlonych zostało także 14 przejść dla pieszych w ciągu dróg gminnych ulic: Wągrowieckiej, Jana Pawła II i Kościelnej w Skokach.