Owczarki niemieckie i yorki, maltańczyk i kundelki, bernardyn oraz rottweiler – to tylko niektóre rasy psów, które wraz ze swoimi opiekunami brały udział w zorganizowanym w sobotę 10 lutego przez burmistrza Tadeusza Kłosa spacerze socjalizacyjnym dla czworonogów.

Z uwagi na duże zainteresowanie, zdecydowano się utworzyć dwie grupy i dwa spotkania, by jak największa liczba mieszkańców gminy wraz ze swoimi pupilami mogła w nich uczestniczyć.

„Szefową” spotkań była pani Joanna Rutkowska – trener psów, która dzieliła się z uczestnikami specjalistyczną wiedzą. Pierwszym etapem wydarzenia był socjalizacyjny spacer, podczas którego trenerka rozmawiała z każdym opiekunem czworonogów, dając wskazówki dotyczące wychowania danego psa. Kolejno, na polanie przy skockiej bibliotece odbyły się ćwiczenia skupiania uwagi na opiekunie, mijania innych psów, pracy przy rozproszeniach, rezygnacji i luźnej smyczy.

Spotkanie było zapewne cennym doświadczeniem dla właścicieli czworonogów. Ze strony Urzędu dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i udział w wydarzeniu.