8 lutego Burmistrz Tadeusz Kłos podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla nowej świetlicy wiejskiej w Łosińcu która ma powstać w sąsiedztwie obecnego przedszkola.

Świetlice projektować będzie firma Architektur Kacper Kolenda plus z Turku. Zamówienia obejmuje projekt oraz zestawienie wyposażenia takiego jak m.in. meble, sprzęt RTV, AGD, komputery itp.

Budynek ma zostać zaprojektowany jako parterowy, niepodpiwniczony z dachem płaskim. W świetlicy planuje się zaplecze socjalno-sanitarne oraz kompletne zaplecze kuchenne, dostosowane do przygotowywania posiłków na miejscu.

Świetlica wiejska przeznaczona będzie dla 80-100 osób.

Założono również szereg udogodnień dla mieszkańców takich jak: przestronny parking, zadaszoną wiatę śmietnikową, magazyny-zaplecze gastronomiczne, szatnię, zadaszoną wiatę dla rowerów.

Dokumentacja ma być gotowa na 30 października tego roku, a jej opracowane wraz ze stosownymi pozwoleniami na kosztować 68.850,00 zł.