Lato oraz upały, które się z nim wiążą mogą być bardzo dokuczliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla czworonożnych przyjaciół. Wychodząc naprzeciw zwierzakom, Urząd Miasta i Gminy w Skokach ustawił dla nich na terenie miasta miski z wodą.

Stojaki z metalowymi miskami znajdują się przy wejściu do urzędu, biblioteki, na targowisku oraz przy trzech marketach.

Ich zakup został sfinansowany ze środków pozyskanych ze sprzedaży zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), zebranego podczas zbiórek prowadzonych w 2023 roku.

Jednocześnie przypominamy o podstawowych zasadach opieki nad czworonogami w okresie upałów!

Właściciele psów powinni zadbać o to, aby buda lub kojec znajdowały się w cieniu, w pobliżu miski ze świeżą wodą. Należy unikać rozgrzanych chodników i asfaltu, chyba że pies ma założone specjalne buty izolujące od ciepła. W wyjątkowo upalne dni najlepiej wybierać się na przechadzki rano bądź wieczorem. Należy również zrezygnować z kolczatek i metalowych obroży, które po nagrzaniu słońcem mogą parzyć naszego psa. I najważniejsze: pod żadnym pozorem nie należy zostawić psa samego wewnątrz pojazdu.