Wyczekiwany bardzo długo plac zabaw w Potrzanowie stał się faktem. Przypomnij pokrótce jego ostatnią historię:

12 lipca w Kłodzinie podpisano umowę o przyznaniu pomocy na Budowę Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Szkolnej w Potrzanowie. Dofinansowanie dla zadania wynosi 137.514 zł.

18 lipca zawarto umowę z wykonawcą robót. Umowę podpisała prezes zarządu Beata Przepióra z firmy Grupa Hydro sp. z o.o. z Mosiny, która okazała się być najtańszą z 9 złożonych ofert w postępowaniu przetargowym.

21 lipca nastąpiło przekazanie placu budowy w Potrzanowie. W odbiorze uczestniczyła pani prezes Beata Przepióra, oraz burmistrz Tadeusz Kłos z pracownikiem od pozyskiwania funduszy zewnętrznych panią Moniką Cytlak, a także zatrudniony przez gminę inspektor nadzoru Karol Wolter.

O tych etapach pisaliśmy w artykułach:
https://www.gmina-skoki.pl/news/others/191973-plac-zabaw-w-potrzanowie-coraz-blizej/

https://www.gmina-skoki.pl/news/others/192477-prace-w-potrzanowie-zaczete/

4 września nastąpiło pozytywne odebranie prac na placu, jego otwarcie oraz symboliczne przekazanie kluczy do obiektu sołtysowi Potrzanowa Marcinowi Reszelskiemu.

Zobacz wizualizację placu: https://photos.app.goo.gl/mubdkB4QoC2rVX6b8

Plac w Potrzanowie został błyskawicznie przetestowany przez dzieci z pobliskiego przedszkola. A ich uśmiechy na twarzach sugerują, że plac jest OK.

Tym samym zapraszamy młodych mieszkańców Potrzanowa do zabawy na placu.

Przypomnijmy tylko, ze plac ten jest pierwszym etapem z dwóch.

Kolejnym będzie budowa tuż obok siłowni zewnętrznej. W chwili obecnej gmina Skoki szykuje się do przetargu.

Mamy nadzieję, że i to zadanie pójdzie tak błyskawicznie jak poprzednie, gdyż zgodnie z podpisaną umową inwestycja to musi być zrealizowana i rozliczona do kończ 2023 roku.