Plac zabaw w Potrzanowie coraz bliżej

490

12 lipca w Kłodzinie, podczas wizyty Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Burmistrz Tadeusz Kłos i Skarbnik Gminy Anna Kałek-Witucka podpisali umowę o przyznaniu pomocy na Budowę Otwartej Strefy Aktywności przy ul. Szkolnej w Potrzanowie. Dofinansowanie dla zadania wynosi 137.514 zł.

Było to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Przedłużająca się ocena wniosku o dofinansowanie blokowała realizację tej inwestycji. Teraz, gdy umowa jest podpisana a postępowanie wyboru wykonawcy robót budowlanych jest już w fazie końcowej, możemy oczekiwać, że w najbliższych czasie w Potrzanowie powstanie nowoczesny plac zabaw z ogrodzeniem.

Obiekt będzie wyposażony w zjazd linowy, urządzenie sprawnościowe, duży zestaw zabawowy, huśtawkę wahadłową podwójną  z siedziskiem „kubełkowym” i standardowym typu „deska”, bujak sprężynowy, ławki, stojak na rowery, kosz na śmieci oraz regulamin dla użytkowników placu zabaw.

Budowa placu zabaw jest jednak dopiero pierwszym etapem realizacji całego dofinansowanego zadania. Drugi etap to budowa siłowni zewnętrznej oraz dostawa i montaż stołu do gry w szachy i stołu do gry w chińczyka, którego realizacja planowana jest jeszcze w tym roku. Oba etapy utworzą Otwartą Strefę Aktywności w Potrzanowie.