W sobotnie popołudnie 8 lipca plac targowy zapełnił się dobrą zabawą, muzyką i gorącą atmosferą. A to sprawą zorganizowanego przez Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Skoki „Powitania lata w Skokach”.

Już o godzinie 16 najmłodszych bawili Roko i Colino, śląscy artyści (Sylwia Grzywa i Aleksander Pietrek). Rozśpiewani, czasem psotni, zawsze uśmiechnięci i niosący wiele radości dzieciom. Tymi słowami można z powodzeniem opisać dwójkę przyjaciół. Duet zdecydowanie bardziej kojarzony jest przez młodszych słuchaczy, jednak nawet Ci starsi przyklaskują treściom edukacyjnym zawartym w tekstach śpiewanych piosenek. Przekaz jest uniwersalny i ponadczasowy. Wyjaśniają, że mimo różnic, jakie są między ludźmi – nie ma znaczenia czy chodzi o kolor skóry, czy o język, którym mówimy – wszyscy jesteśmy tacy sami. Roko i Colino przekonują, że: „warto mieć marzenia, bo marzenia się spełniają”.

Słowa podziękowania artystom, ich opiekunom, rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom miasta i gminy złożył burmistrz Tadeusz Kłos, który dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Burmistrzowi towarzyszyła Blanka Gaździak – Sekretarz Gminy.

– Nasza mała społeczność jest bogata dokonaniami mieszkających tu ludzi. Okazuje się, że mamy ofertę dla wszystkich grup wiekowych, a nasza Biblioteka potrafi zagospodarować ten potencjał – powiedział m.in. burmistrz Kłos.

Po śląskim duecie na scenę wkroczyła Grupa Artystyczna Skoczki w części wokalnej pod opieką Małgorzaty Wiśniewskiej i Skoczki Street Beat pod wodzą Małgorzaty Wieczorek w układach tanecznych. Dziewczynki zachwyciły wykonaniem zarówno trudnych utworów wokalnych jak i układów tanecznych. Nie dziwi więc fakt, że GA Skoczki święci tryumfy podczas wielu festiwali i konkursów.

Po „Skoczkach” Piotr Wiśniewski, który ze swadą prowadził imprezę, zapowiedział występ Chóru „Harfa”. To kolejna grupa aktywnych seniorów, którzy pod kierownictwem multiinstrumentalisty Mateusza Dońca zaprezentowali utwory rodem z Podhala.

Po „Harfie” na scenie zaprezentowała się również śląski zespół „De Silvers”, muzycy z Chorzowa działający na scenie muzycznej od 2012 roku. Nazwa zespołu wzięła się od określenia głosu wokalistki Sylwii Grzywy. Przepiękne wykonania utworów i przesłanie o pokoju oraz ukłon w stronę walczącej Ukrainy przekazany utworem „Hej sokoły” poruszyło wielu słuchających.

Na zaproszenie organizatora do Skoków przyjechał zespół „Universe”.

Dalszą cześć imprezy wypełnił zespół „Soleo” oraz DJ-e prezentujący muzykę klubową. Dla chętnych były otwarte stoiska gastronomiczne oraz handlowe, dmuchane zamki, kąpiel w pianie, zabawy z bańkami mydlanymi.

Swoje stoisko informacyjne uruchomiła także ALBA S.A – firma obsługująca miasto i gminę w zakresie odbioru odpadów.

Galeria zdjęć z imprezy autorstwa Kingi Lubawej: