Kolejne Boże Narodzenie. Dla wielu, wcześniej urodzonych skoczan, siedemdziesiąte, osiemdziesiąte. Moc wspomnień…choćby o śniegu białym, którego dzisiaj próżno szukać, a który do świątecznej magii tak bardzo jest potrzebny. Dla seniorów to także czas powrotu do pierwszej gwiazdki z dzieciństwa i życzeń, aby wspólnie doczekać kolejnej domowej kolędy.
W gościnnej Winnicy, 12 grudnia, odbyła się uroczystość z udziałem ponad 240 osób: emerytów, rencistów, inwalidów. Było, jak zawsze, niezwykle rodzinnie. Wspólne rozmowy przy choince, śpiewanie kolęd i pastorałek, wieczerza. Kolędowanie uatrakcyjnili muzycznie: Magdalena Pawelec i Michał Ruksza. To oni rozśpiewali seniorską widownię i wypełnili bożonarodzeniowymi dźwiękami salę Gościńca.
O shopping bags, w pełni ekologiczne, z najlepszymi życzeniami na 2020 zadbał Burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Tadeusz Kłos. Do praktycznego upominku włodarz dołączył tradycyjnie kalendarze.
Zdrowia i choćby odrobiny zakupowego szaleństwa oraz wszelkiej pomyślności życzymy Wam drodzy Seniorzy.