W sobotnie popołudnie 17 czerwca odbył się Festynu Charytatywnego na rzecz podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach na który zebrano niebagatelną sumę pieniędzy 9.718,54 zł.

Jak mówią pracownice OPS w Skokach pomysł na imprezę zrodził się w maju. Rękawicę podniósł sołtys Potrzanowa Marcina Reszelskiego i organizacja ruszyła pełną parą.

Po pojawieniu się wstępnych plakatów dotyczących Turnieju Piłki Nożnej odzew drużyn był błyskawiczny (Byle Nie Do Zera, Calcio Wągrowiec, FC Buch, FC Jabłkowo, Kopacze, No Name, PDW, PERN – Asy, Potrzanowo, Remis Rakieta, Triada). Podobnie było z marszem NW, nad którym pieczę sprawowała Patrycja Klonowska.

Niesamowitą atrakcją dla wszystkich była również obecność motocyklistów, którzy bardzo chętnie zaprezentowali możliwości swoich maszyn: (Adam Lisiecki, Adam Wojtkowiak, Przemysław Kiszka, Artur Kiszka, Waldemar Filut, Piotr Maćkowiak, Łukasz Chudzik, Janusz Ślósarczyk, Mateusz Ślósarczyk, Dariusz Przybylski, Piotr Walkowiak, Marcin Walkowiak, Eugeniusz Walkowiak, Tomasz Jaszyk, Zbigniew Kamiński, Krzysztof Filut, Tomasz Nowak).

Podziękowania kierujemy także w kierunku Rodziców, którzy doskonale radzili sobie przy stoiskach z gastronomią. Nad sprawnym przebiegiem loterii czuwał Wojciech Tyll.

Pyszną lemoniadę serwowały siostry Maja i Julia Nowak oraz Amelia Gier. Były też piękne warkoczyki, magiczne tatuaże, dmuchaniec, kolorowa wata cukrowa, popcorn, kawa, herbata, kiełbasa z grilla i pyszna grochówka. Niezapomniane wrażenia z festynu, aparatem uwiecznił Kacper Reszelski.

Ogromnym wsparciem byli pracownicy OPS w Skokach, którzy już kilka godzin przed aż do samego zakończenia pomagali przy Festynie.

Kwota którą udało się zebrać przerosła oczekiwania organizatorów: 9.718,54 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Świetlicy, w tym wakacyjny wypoczynek.

Dziękujemy sponsorom i darczyńcom Festynu, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że nie jest im obojętny los innych. Za pomoc i ogromne serce należą się im Wszystkim ogromne podziękowania:

Burmistrz MiG Skoki, Urząd MiG Skoki, Radni MiG Skoki, Marcin Reszelski, Damian Łochyński, PSP Wągrowiec, STAN – POL, Sołectwo Potrzanowo, Sławomir Kucharski, Hugon Przykucki – Twój Czas Na Obiad, Biblioteka Publiczna Skoki, Towarzystwo ALIA, Kamila Fredrych, Karolina Stefaniak, Stacja Petro – Max, Iwona Tyll, Renata Kłosowska, Katarzyna Ciszewska, Jolanta Ludkowska, Marta Jaśkowiak, Sylwia i Piotr Zienkowicz, Małgorzata Wojciechowska, Milena Gogulska Monika Foińska, Adrianna Urbaniak, Paulina Wielgosz, Szymon Jasiński, Grzegorz Blaszke, Krzysztof Małachowski, Rafał Sękowski, Agnieszka Opiela, ANIBUS, Dawid Jasiński – Calcio Wągrowiec, Szymon Leśniewicz, Łukasz Kanadys – Restauracja Omega Poznań, Dagmara Klimas, Julita Kulińska – Segetia Ubezpieczenia, Hubert Student, Arkadiusz Andraka, Ireneusz Belter, Maria Kozłowska, Iwona Dziabas, Anna Konowalska, Małgorzata Ślósarczyk, Halina Modrak, Justyna i Krzysztof Kędziora, Jacek Mania – Mania Gotowania, Justyna Kujawa, Rafał Witkiewicz, Piekarnia EMKA Skoki, Marciniak – Transport Przewozy Pasażerskie Bartosz Marciniak, Zbigniew Kubicki, Jolanta Jarzembowska –Sklep Lewiatan, Kacper Reszelski, Natalia Lisiecka, Karolina Gasińska, Lidia Inda, Joanna Kłosińska, Hanna Szefler, Marietta Berent, Szymon Kempczyński, Ks. Wojciech Orzechowski, Justyna Wylegała).

Jeśli o kimś zapomnieliśmy to przepraszamy nie było to celowe, prosimy napisz do nas i poprawimy tekst bo każdy zasłużył na wymienienie.

A oto, jak całe wydarzenie relacjonuje jego główny organizator Marcin Reszelski:

Czytam co napisały Panie z OPS i chciałbym tylko dodać, że to tak nie do końca, że Reszelski jest cudotwórcą. Troszkę zdobytego doświadczenia jest i to pomogło w organizacji ale zaangażowanie Pań i Panów ze świetlicy i z OPS-u, zaangażowanie rodzin podopiecznych tejże świetlicy sprawiło, że było z kim pracować bo samemu się nie da nic zrobić!

Ogrom osób prywatnych i firm zaangażowanych finansowo i usługowo to kolejna duża cegiełka tego sukcesu bo takim można nazwać wynik końcowy.

Z mojej strony dodam, że wszystkie cegiełki zostały sprzedane na pewno pomogło to, że Burmistrz Tadeusz Kłos i Urząd Miasta wsparł nas kwiatami które były dodatkowo wręczane do pierwszych 180 cegiełek, z produktów spożywczych zostały dosłownie resztki. Sukces przez duże „S”.

Sam turniej piłkarski to cztery grupy po trzy drużyny. Z grup do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny w grupie:

Ćwierćfinały: Calcio Wągrowiec pokonuje BNDZ w karnych. FC Buch przegrywa z Remis Rakietą. PDW wygrywa z Triadą. KS Potrzanowo przegrywa z FC Jabłkowo.

Półfinały: PDW przegrywa z FC Jabłkowo, Calcio wygrywa z Remis Rakietą. W meczu o trzecie miejsce Remis Rakieta pokonuje PDW.

Zwycięską drużyną w turnieju okazuje się FC Jabłkowo, które w finale pokonało Calcio Wągrowiec.

MVP został wybrany Patryk Mycka z Calcio Wągrowiec

Królem Strzelców został Maks Sadkowski z PDW

Najlepszym Bramkarzem wybrano Tomasza Kramera z Remis Rakiety.

Ja też bym chciał podziękować wszystkim, którzy coś od siebie dali i nie ważne czy była to praca, sprzęt, przedmioty materialne, pieniądze czy nawet swój cenny czas, bo wszystko złożyło się na końcowy sukces. Dziękuję też tym wszystkim, którzy przyszli i wydali swoje pieniądze by kupić los lub coś do picia lub zjedzenia, lub skorzystali z plecenia warkoczy czy poskakali na dmuchańcu.

Jesteście wielcy!!!

Galeria zdjęć z Festynu: autorzy Kacper Reszelski i uczestnicy imprezy: