Trwają prace na drogach gminnych.

Po zimowym okresie eksploatacji większość dróg gminnych o nawierzchni gruntowej wymaga remontu. Od punktowego utwardzenia kruszywem betonowym dróg najbardziej zniszczonych rozpoczęto ich remontowanie. W drugiej kolejności zostaną one poddane usłudze równania i wałowania.

Zakres prac na terenie każdego sołectwa ustala sołtys. Oznacza, to że wykonawca usługi zgłosi się do sołtysa, celem dokładnego wskazania dróg, na których ma być wykonywana usługa. Właściwe wykonanie prac również potwierdza sołtys, co jest warunkiem zapłaty wynagrodzenia. Prace te prowadzi firma DROG- TRANS z Łazisk na łącznej długości dróg ok. 90 km. Na ogłoszony przetarg wpłynęły 4 oferty. Najdroższa z nich została wyceniona na kwotę 153.847,66 zł, a oferta wybranego wykonawcy wynosi 60.062,40 zł.

W najbliższych dniach nastąpi remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg gminnych. Rozpoczęcie ich remontu jest uzależnione od uruchomienia produkcji masy asfaltowej przez wytwórnie, które w okresie zimowym nie prowadzą produkcji.

Dokumentacje projektowe na budowę dróg

Gmina Skoki złożyła w Starostwie Powiatowym dokumentację, w celu otrzymania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji pn. Rozbudowa drogi gminnej Sława Wlkp. – Szczodrochowo.

Planuje się wykonanie nawierzchni asfaltowej drogi o szerokości podstawowej 5m długości ok. 1,4 km, ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego, oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej. Realizacja tej inwestycji wiąże się również z wykupem sąsiednich gruntów, niezbędnych do budowy drogi z infrastrukturą towarzyszącą. Po otrzymaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji, Gmina Skoki będzie czyniła starania o otrzymanie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Trwa opracowanie dokumentacji dla następujących zadań :

• Przebudowa drogi gminnej w Wysoce – wykonanie nawierzchni bitumicznej drogi o długości ok. 0,95 km,
  • Przebudowa drogi gminnej w Potrzanowie na ul. Smolarki – wykonanie nawierzchni bitumicznej drogi o długości ok. 0,5km,
  • Przebudowa ciągu drogowego od ulicy Antoniewskiej  w kierunku posesji nr 53 – rybakówka.

Zadnia przewidziane do realizacji w najbliższym czasie

Trwa opracowywanie specyfikacji warunków zamówienia, celem ogłoszenia przetargów na:

• Budowę oświetlenia drogowego w Sławie Wlkp. – Osiedle. Na ulicy Żółtej, Fioletowej, Zielonej i Niebieskiej. Zostanie zamontowanych 67 słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami LED.
  • Budowę oświetlenia drogowego w części Sławicy. Na ulicach:Ukośnej, Prostej, Brzezińskiej, Słonecznej, Trzcinowej, Plażowej, Wiejskiej i części Gackiej. Zostanie zamontowanych tam 74 słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami LED.
  • Budowę chodników z kostki betonowej wzdłuż ulic: Mickiewicza, Sienkiewicza i Słowackiego w Skokach.

Otwarcie ofert przetargowych winno nastąpić w maju tego roku.