Biblioteka otwarta na Świat

Uczniowie z klasy I liceum ogólnokształcącego w Antoniewie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wągrowcu (w ramach zajęć cyklicznych).

Młodzież uczestniczyła w zajęciach takich jak, koło emocji i uczuć, praca na pocztówkach, czy obejrzeli wystawę prac „Ona w świetle UV” z Konińskiego Klubu Fotograficznego. Na zakończenie została zorganizowana gra edukacyjna: „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W trakcie gry wychowankowie dowiedzieli się kilku ciekawych informacji o religii, społeczeństwie i kulturze żydowskiej. Zajęcia prowadziła Pani Karola Glasner.

Sylwia Widzińska

Poniżej zdjęcia z zajęć w bibliotece:

Nasz pomysł na ochronę środowiska

Uczennice MOW wzięły udział w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, VIII edycja „ Grasz – dbasz o środowisko”. Organizatorem konkursu jest Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Zadaniem uczennic było przygotowanie, stworzenie scenariusza gry terenowej wraz z regulaminem, zadania do wykonania wraz   z punktacją za udzielenie poprawnej odpowiedzi oraz czasem ich ukończenia na poszczególnych etapach gry.

W zabawie miało być umieszczonych  minimum 10 lokalizacji w terenie. Została sporządzona  dokumentacja fotograficzna przedstawiająca zadania do wykonania, materiał graficzny – mapa lub inna forma graficzna przedstawiająca lokalizację gry, kartę przebiegu gry terenowej do wypełnienia przez uczestników. Czas trwania zabawy to około 1,5 godziny. Uczennice wykazały się niezwykłą aktywnością i kreatywnością, bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Marzena Zawłocka

Poniżej galeria zdjęć z zajęć terenowych:

XVII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

23 lutego 2023 w naszej placówce odbyły się eliminacje do etapu powiatowego olimpiady. W etapie tym udział wzięło sześcioro uczniów z klas: I, III i IV liceum.

Do dalszych zmagań na szczeblu powiatowym zakwalifikowały się trzy osoby. Odbył się on 17 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Tym razem nie udało zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego, ale Marysia, Mateusz i Marlena godnie reprezentowali placówkę.

Sylwia Widzińska

Poniżej zdjęcia z udziału młodzieży w olimpiadach:

Pierwszy Dzień Wiosny z Aleksandrem Dobą

Nietypowo spędziła pierwszy dzień wiosny młodzież z klasy I liceum. Uczniowie wzięli udział w szeregu zajęć w Bibliotece Pedagogicznej, których motywem przewodnim były podróże Aleksandra Doby.

Na początku została przybliżona postać podróżnika, a Piotr, który mieszka w Policach pochwalił się, iż znał go osobiście. Następnie uczniowie wykonali XIX wieczną zabawkę Taumatropo (zabawka optyczna, która była popularna w XIX wieku.

Do dwóch kawałków sznurka przymocowany jest krążek z obrazkiem po każdej stronie. Kiedy sznurki są szybko kręcone między palcami, dwa obrazy wydają się zlewać w jeden z powodu uporczywego widzenia). Następnie trochę ekonomii na co dzień, młodzież planowała budżet domowy. Na zakończenie uczniowie ćwiczyli cierpliwość i precyzję przy składaniu modeli samolotów. Niestety udało się wykonać tylko trzy, reszta natrafiwszy na trudności zrezygnowała.

Sylwia Widzińska

Poniżej zdjęcia licealistów w bibliotece: